Zamknij

Śmierć na festiwalu muzycznym w Australii. Znaleziono dwa ciała uczestników

Piotr Krajewski
25.04.2019 13:02
Śmierć na festiwalu muzycznym w Australii znaleziono dwa ciała uczestników
fot. shutterstock.com

Rabbits Eat Lettuce to popularny festiwal muzyczny, który rokrocznie odbywa się w Australii. Podczas tegorocznej edycji na terenie festiwalu znaleziono dwie martwe osoby. Sprawa śmierci festiwalowiczów jest badana przez policję. Australijskie media donoszą również, że zaginął jeden z uczestników imprezy.

Rabbits Eat Lettuce 2019: śmierć na festiwalu w Australii. Znaleziono dwa ciała

Rabbits Eat Lettuce to festiwal w australijskim stanie Queensland, który słynie z niepowtarzalnego klimatu. Tysiące festiwalowiczów przyjeżdża tam nie tylko ze względu na liczne koncerty, ale również inne aktywności (joga, medytacja, zajęcia taneczne, warsztaty) i wyjątkową atmosferę. Festiwal położony jest w samym sercu natury. Teren otaczają lasy i wzgórza.

W trakcie tegorocznej edycji Rabbits Eat Lettuce doszło do tragedii. Ostatniego dnia imprezy, czyli 22 kwietnia, w jednym z namiotów znaleziono dwa ciała : 24-letniego mężczyzny i 22-letniej kobiety. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników, którzy stwierdzili zgon. Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci uczestników festiwalu. Wstępnie wykluczono jednak, że na festiwalu doszło do przestępstwa. Śledczy podejrzewają, że para mogła przedawkować narkotyki.

Organizatorzy Rabbits Eat Lettuce wydali specjalne oświadczenie w sprawie śmierci dwóch osób. W komunikacie złożyli kondolencje dla rodzin i bliskich zmarłych festiwalowiczów, prosząc jednocześnie wszystkich o uszanowanie prywatności najbliższych. Dodali, że ich najważniejszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Potwierdzili również, iż służby prowadzą śledztwo.

Zaginął jeden z uczestników festiwalu Rabbits Eat Lettuce 2019

Australijskie media informują także, że zaginął jeden z uczestników Rabbits Eat Lettuce. Policja poszukuje 37-letniego Bradleya Smitha, który opuścił teren festiwalu w niedzielny poranek.

Mężczyzna nie dotarł jednak do domu. We wtorek rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Służby twierdzą, że w chwili zaginięcia 37-latek mógł być pod wpływem narkotyków. Trwają jego poszukiwania.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/interia.pl,theguardian.com/PK