Zamknij

Wielki przebój T.Love w hip-hopowej wersji Sokoła. Udany cover? [WIDEO]

Redakcja
29.11.2017 15:02
Wielki przebój T.Love w hip-hopowej wersji Sokoła. Udany cover? [WIDEO]
fot. Youtube (ProstoTV)

T.Love działa na polskiej scenie już od 35 lat. W związku z jubileuszem zorganizowano specjalną akcję pod nazwą „T.Cover”, w ramach której znani artyści prezentują autorskie wersje przebojów legendarnego zespołu. Teraz swój cover przedstawił polski raper Sokół.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się ten cover "Warszawy"?

Liczba głosów:

Sokół zaprezentował autorską wersję legendarnej „Warszawy” T.Love. Utwór pojawił się na albumie „Pocisk miłości”, który został wydany na początku lat dziewięćdziesiątych.

- Jaram się, że zostałem zaproszony przez T.Love do zrobienia swojej wersji któregoś z ich kawałków z okazji 35-lecia zespołu w ramach akcji T.Cover, w której covery robili już wcześniej wyśmienici ludzie. Wybrałem „Warszawę”, którą chciałem pokazać w zupełnie innej wersji – napisał polski raper.

Projekt „T.Cover” cieszy się dużą popularnością wśród polskich artystów. Swoje wersje wielkich utworów grupy Muńka Staszczyka przedstawili już m.in. Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło czy Organek.

Zobacz także

Wielka kariera T.Love

Początki grupy sięgają 1982 roku. To właśnie wtedy Muniek Staszczyk wraz z kolegami z częstochowskiego liceum założyli zespół Teenage Love Alternative, który działał pod taką nazwą do 1985 roku. Kolejne lata minęły pod znakiem rosnącej popularności grupy, wydawaniu kolejnych albumów i zmian w składzie. W trakcie wieloletniej kariery formacja stworzyła wiele niezapomnianych hitów takich jak „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Warszawa” czy „Ajrisz”.

RadioZET.pl/PK