Zamknij

Sonny Osborne nie żyje. Legenda muzyki bluegrass miała 84 lata

26.10.2021 09:03
znicz
fot. shutterstock.com

Sonny Osborne nie żyje. Muzyk bluegrassowy, słynący z gry na banjo, zmarł w wieku 84 lat. Zasłynął m.in. z przeboju "Rocky Top", który nagrał wraz ze swoim bratem i również muzykiem, Bobbym Osbornem.

Sonny Osborne nie żyje. Amerykański muzyk, który był uznawany za jedną z legend gatunku bluegrass, zmarł 24 października w wieku 84 lat.

Sonny Osborne nie żyje. Legenda muzyki bluegrass miała 84 lata

Przyczyną śmierci Sonny’ego Osborne’a był udar mózgu. Informację o jego odejściu potwierdziła m.in. artystka i laureatka Grammy, Alison Brown.

Grający na banjo Sonny Osborne zasłynął jako część duetu The Osborne Brothers, który stworzył w latach pięćdziesiątych wraz ze swoim starszym bratem, Bobbym Osbornem.

Pochodząca z Kentucky grupa zdobyła ogromną popularność w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. The Osborne Brothers przyczynili się do rozwoju i popularyzacji bluegrassu, gatunku wywodzącego się z muzyki country.

Ich największy hit "Rocky Top" z 1967 roku stał się wielkim przebojem i doczekał się wielu różnych wersji. Co ciekawe, piosenka została również hymnem drużyn sportowych z University of Tennessee i jednym z oficjalnych utworów stanu Tennessee.

Za swoje zasługi Sonny Osborne stał się częścią legendarnego programu Grand Ole Opry honorującego najlepszych twórców country. Otrzymał również słynną nagrodę CMA, był pięciokrotnie nominowany do Grammy i został wpisany do międzynarodowej galerii sław muzyki bluegrass.

RadioZET.pl/billboard.com