Zamknij

Sparaliżowany wokalista Possessed stawia pierwsze kroki od 30 lat. Opublikował poruszające nagranie

20.09.2021 17:44
Jeff Becerra
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Jeff Becerra z metalowej formacji Possessed jest sparaliżowany. Opublikował nagranie, na którym widać, jak po przeszło 30 latach na wózku stawia pierwsze kroki.

Jeff Becerra to amerykański wokalista znany z formacji Possessed uważanej za prekursorów death metalu. W 1989 roku muzyk został postrzelony podczas napadu. Obrażenia spowodowały paraliż od klatki piersiowej w dół. Artysta nie zrezygnował jednak z muzycznej kariery i koncertowania. Od czasu tragedii występuje na wózku. Jeden z ostatnich koncertów w Polsce zagrał podczas Mystic Festival 2019 w Krakowie.

Jeff Becerra z Possessed postawił pierwsze kroki od 30 lat

W wywiadzie sprzed kilku lat Becerra opowiadał, że aktualnie porusza się dłużej na wózku niż bez niego. Chociaż dla wielu nas brzmi to nieprawdopodobnie, dla muzyka to codzienność.

Spędziłem na wózku inwalidzkim więcej czasu niż na nogach. To jest moja normalność. Zostałem postrzelony podczas napadu w sklepie. Tego dnia pracowałem 13 godzin na budowie. Podeszło do mnie dwóch facetów w kapturach, z bronią i kazali mi oddać wszystkie moje pieniądze. Opierałem się, nie powinienem tego robić. Trzeba było oddać im pieniądze, ale czułem się taki osaczony.

Starcie z rabusiami skończyło się dla wokalisty tragicznie. Jak wspomina Becerra:

To nie pierwszy raz, kiedy ktoś wycelował we mnie broń. Szarpaliśmy się, nie było wyjścia z tej sytuacji, zostałem postrzelony w klatkę piersiową. Kula przebiła płuca i przykleiła się do kręgosłupa.

Nabój wbił się w kręgosłup muzyka i spowodował porażenie kończyn dolnych. Wbrew pozorom Becerra miał tego dnia trochę szczęścia. Po oddanym strzale, rabuś ponownie celował w muzyka. Gdyby wystrzelił prosto w jego głowę, wokalista pewnie zginąłby na miejscu, jednak broń się zacięła. Artysta doczołgał się do najbliższego auta, położył pod nim i udawał martwego.

Jeff Becerra postawił swoje pierwsze kroki od 30 lat

Dziś Becerra ma 53 lata i najcięższe chwile za sobą. Po ponad 30 spędzonych na wózku postawił swoje pierwsze kroki. Muzyk opublikował w social mediach nagranie, na którym powoli porusza się korytarzem niezidentyfikowanej placówki medycznej.

Artysta mógł stanąć o własnych siłach dzięki systemowi bionicznemu ReWalk, który pomaga pacjentom w utrzymaniu pionowej pozycji, chodzeniu, a nawet wspinaniu się po schodach.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]