Zamknij

Powrót Spice Girls. Będzie trasa koncertowa, ale bez Victorii Beckham!

Redakcja
05.11.2018 12:56
Spice Girls
fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Spice Girls wracają. W czerwcu 2019 roku najsłynniejszy girlsband w historii muzyki wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak, że nie w pełnym składzie. Victoria Beckham zdecydowała się nie brać udziału w projekcie. Gościem specjalnym koncertów będzie piosenkarka Jess Glynne.

Powrót Spice Girls bez Victorii Beckham. Będzie trasa koncertowa

Brytyjskie media informują, że Spice Girls oficjalnie powracają do koncertowania. W czerwcu 2019 roku legendarny girlsband lat dziewięćdziesiątych wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Zaplanowano sześć koncertów na stadionach w Manchesterze, Coventry, Sunderlandzie, Edynburgu, Bristolu i Londynie. Gościem specjalnym będzie piosenkarka Jess Glynne. Bilety trafią do sprzedaży w sobotę.

Okazuje się, że Spice Girls powracają, ale w okrojonym składzie. W trakcie przyszłorocznych występów mamy nie zobaczymy Victorii Beckham. Do internetu trafiło pierwsze wspólne zdjęcie powracających Spicetek. Nie ma na nim słynnej Posh Spice.

Spice Girls, czyli największy brytyjski fenomen od czasów Beatlesów

Wielu Brytyjczyków porównywało popularność girlsbandu do czasów Beatlemanii, kiedy w latach sześćdziesiątych panował szał na kultowy band z Liverpoolu.

Spice Girls zawiesiły oficjalnie działalność w 2000 roku, ale kilkukrotnie powróciły do muzyki. Zespół zaprezentował dziesięć lat temu zupełnie nowy singiel i składankę z największymi hitami, a w 2012 roku pojawił się na scenie w trakcie ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

Dziś girlsband jest uznawany za jeden z najważniejszych żeńskich zespołów w dziejach muzyki. Spice Girls sprzedały ponad 80 milionów płyt, a ich utwór „Wannabe” wpisał się na stałe w popkulturową historię.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK