Zamknij

Film animowany o Spice Girls trafi do kin. Kiedy premiera?

Piotr Krajewski
13.06.2019 16:07
Spice Girls powstanie film animowany o zespole kiedy premiera w kinach
fot. PMPhoto / SplashNews.com / East News

Spice Girls powróciły ostatnio z koncertami. Okazuje się, że to nie koniec atrakcji związanych z najsłynniejszym girlsbandem w historii. Amerykańska wytwórnia przygotowuje film animowany o Spice Girls. Wszystkie Spicetki podobno podpisały już umowy i będą zaangażowanie w tworzenie animacji.

Spice Girls: powstanie film animowany o zespole. Kiedy premiera?

Spice Girls będą bohaterkami filmu animowanego, który wyprodukuje kalifornijska wytwórnia Paramount Animation.

Jak podają brytyjskie media, Emma Bunton, Mel B, Victoria Beckham, Geri Halliwell i Mel C zaangażują w proces tworzenia animacji i użyczą swoich głosów bohaterkom. Piosenkarki miały już nawet podpisać w tej sprawie umowy. Projekt jest obecnie we wczesnej fazie produkcji.

>> Mel B straciła wzrok. Gwiazda Spice Girls trafiła do szpitala

Fabuła ma opowiadać historię członkiń zespołu, które wcielą się w superbohaterki. W filmie animowanym o Spice Girls mają pojawić się największe przeboje grupy i zupełnie nowe piosenki. Wiadome już też, że produkcją zajmie się menadżer gwiazd Simon Fuller, a twórcami scenariusza są Karen McCullah i Kirsten "Kiwi" Smith. Nazwisko reżysera pozostaje na ten moment nieznane. Dokładna data premiery filmu nie została podana, ale produkcja trafi na ekrany kin najprawdopodobniej w 2020 roku.

Spice Girls są uznawane za jeden z najsłynniejszych żeńskich zespołów w dziejach muzyki. Sprzedały ponad 80 milionów płyt, a ich utwór „Wannabe” wpisał się na stałe w popkulturową historię.

W maju girlsband powrócił z trasą koncertową. Tournée Spice Girls pobiło wszelkie rekordy popularności i wyprzedało się w mgnieniu oka. Ostatni koncert zaplanowano na 15 czerwca, ale spekuluje się, że zespół może ruszyć w trasę po całym świecie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK