Zamknij

Spice Girls świętuje 25-lecie hitu "Wannabe" i angażuje do tego fanów

14.06.2021 16:37
Spice Girls
fot. RICHARD POHLE / Rex Features/EAST NEWS

Spice Girls w 1996 roku opublikował swój hit "Wannabe". Piosenka w tym roku obchodzi 25-lecie, a grupa postanowiła to uczcić.

Spice Girls, jeden z najpopularniejszych girls bandów na świecie rozpoczął karierę z przytupem. Grupa opublikowała swój debiutancki singiel 8 lipca 1996 roku, a utwór stał się międzynarodowym przebojem, który do dziś pozostaje kultowym kawałkiem i klasykiem lat 90.

"Wannabe" Spice Girls kończy 25 lat

"Wannabe", bo o nim mowa, wyróżniał się połączeniem melodyjnego refrenu z "rapowanym" intro, który go poprzedzał. Singiel sprzedał się w ponad 7 milionach egzemplarzy na całym świecie. Do utworu powstał również klip, który nakręcono w hotelu Miidland Grand w Londynie. Nagranie przedstawia członkinie kapeli, które z impetem wchodzą do hotelu i zamieniają go w najbardziej imprezowe miejsce w mieście. Klip nakręcono bez montażowych cięć.

Od momentu wydania "Wannabe", który trafił na album "Spice" mija właśnie 25 lat. Grupa, która oficjalnie nie istnieje od lat 21, postanowiła zrobić z tej okazji niespodziankę swoim fanom.

Spice Girls świętuje 25-lecie hitu "Wannabe" i angażuje do tego fanów

Z okazji 25-lecia ukaże się rocznicowe wydawnictwo z piosenką "Wannabe25". Materiał będzie dostępny na płycie z pamiątkowymi zdjęciami oraz na kasecie. Album będzie zawierał oryginalną piosenkę, remiks Juniora Vasqueza oraz wcześniej niepublikowane oryginalne nagranie demo. Oprócz tego na krążku znajdziemy również balladę napisaną przez współautorów "Wannabe".

Grupa zachęciła do świętowania także swoich fanów. Zespół zaapelował do słuchaczy na Instagramie i zachęcił, aby każdy, kto ma ochotę uczcić ten wyjątkowy dla Spice Girls czas, opublikował materiał dotyczący "Wannabe" w swoich mediach społecznościowych używając hasztagu #IAmASpiceGirl.

Wierzymy, że w każdym z nas jest Spice Girl i chcemy, abyś dołączył do nas i razem z nami rzucił się w wir wspomnień! Chcemy zobaczyć, jak śpiewasz prosto z serca, pokazujesz swoje najlepsze ruchy taneczne.