Zamknij

Tego nikt się nie spodziewał. Kultowy girlsband lat 90. powraca! [FOTO]

Redakcja
13.11.2017 14:51
Tego nikt się nie spodziewał. Kultowy girlsband lat 90. powraca! [FOTO]
fot. ons.pl

Ta wiadomość można zainteresować prawdziwych fanów lat dziewięćdziesiątych. Wszystko na to wskazuje, że kultowa grupa Spice Girls powróci do świata muzyki już w przyszłym roku. Nie będzie to jednak tylko chwilowe zjednoczenie.

Zagłosuj

Czekasz na powrót Spice Girls?

Liczba głosów:

Zespół zawiesił oficjalnie działalność w 2000 roku, ale kilkukrotnie powrócił do muzyki. Girlsband zaprezentował dziesięć lat temu zupełnie nowy singiel i składankę z największymi hitami, a w 2012 roku pojawił się na scenie w trakcie ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

Teraz okazuje się, że twórczynie legendarnego już przeboju „Wannabe” pragną znów przypomnieć o sobie światu. Spice Girls mają rozpocząć wkrótce pracę nad zupełnie nową płytą i programem telewizyjnym, których premiera miałaby odbyć się już w 2018 roku.

Szczegóły wznowienia cały czas są jednak owiane tajemnicą. Podobno pięcioosobowa grupa jest w stałym kontakcie już od lata, a ich managerem ponownie zostanie Simon Fuller, który stworzył jako pierwszy słynnego „Idola”.

Mimo początkowych doniesień o powrocie w niepełnym składzie, wygląda na to, że wszystkie dziewczyny powrócą do zespołu. Najwięcej problemów sprawiło jednak przekonanie Victorii Beckham do wspólnego wskrzeszenia Spicetek.

Największy brytyjski fenomen od czasów Beatlesów

Wielu Brytyjczyków porównywało popularność girlsbandu do czasów Beatlemanii, kiedy w latach sześćdziesiątych panował szał na kultowy zespół z Liverpoolu.

Dziś Spice Girls są uznawane za jeden z najważniejszych żeńskich zespołów w dziejach muzyki. Grupa sprzedała ponad 80 milionów płyt, a ich utwór „Wannabe” wpisał się na stałe w popkulturową historię.

RadioZET.pl/vogue.com.au/PK