Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śpiewający ksiądz z Malty. Rob Galea nagrywa popowe piosenki [WIDEO]

08.02.2019 15:42

Rob Galea z Malty nie jest typowym księdzem. Okazuje się, że swoje powołanie kapłańskie udanie łączy z tworzeniem muzyki popowej. Nagrał już kilka piosenek, w tym utwór z Irą Losco, uczestniczką Eurowizji 2016. Występował także w „X Factorze” w Australii, gdzie obecnie mieszka.

Śpiewający ksiądz z Malty. Rob Galea nagrywa popowe piosenki fot. Youtube (Rob Galea)

Rob Galea: śpiewający ksiądz z Malty. Nagrywa popowe piosenki

Rob Galea to śpiewający ksiądz z Malty, który słynie w internecie ze swojej muzyki. Od wielu lat duchowny nagrywa utwory, nawiązując w nich do wiary chrześcijańskiej. Co jednak ciekawe, piosenki Roba Galea często są utrzymane w bardzo popowym klimacie.

W 2015 roku ksiądz z Malty zdobył dużą popularność za sprawą udziału w „X Factorze” w Australii, gdzie mieszka od dłuższego czasu. W trakcie programu musiał jednak zrezygnować ze względu na obowiązki duszpasterskie.

Później Rob Galea wydał popowy singiel „Dominoes”, w którym gościnnie pojawiła się Ira Losco, dwukrotna reprezentantka Malty na Eurowizji. W 2002 roku zajęła w konkursie wysokie 2. miejsce. Powróciła w 2016 roku z piosenką „Walk on Water”, która uplasowała się na 12. miejscu w finale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Łącznie Rob Galea ma na swoim koncie kilkanaście teledysków. Niedawno wydał nową piosenkę „Aqui Estoi (Here I Am)” z kolumbijskim artystą Ivanem Diazem.

37-letni śpiewający ksiądz chętnie też publikuje nagrania, w których chętnie dzieli się z internautami swoimi refleksjami na temat wiary i Boga. Kilka lat temu założył także dom rekolekcyjny, gdzie spotyka się i rozmawia z młodymi ludźmi.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK 

Oceń