Zamknij

Spotify ma nową funkcję. To coś, na co wszyscy czekali

19.11.2021 11:57
Spotify
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Spotify wprowadziło nową funkcję. To odpowiedź platformy na liczne sugestie i prośby użytkowników. Na tę opcję wszyscy czekali od lat.

Spotify niedawno podsumował kampanie EQUAL. Jedna z największych platform streamingowych na świecie przez ostatnie miesiące promowała wsparcie równouprawnienia kobiet w przemyśle muzycznym. Globalna kampania trafiła na 177 rynków i zanotowała 29 milionów odtworzeń proponowanej muzyki.

Spotify wprowadza nową funkcję. Na czym polegają TEKSTY?

Tym razem Spotify wychodzi naprzeciw prośbom swoich użytkowników. Od 18 listopada na platformie jest dostępna jedna z najbardziej pożądanych funkcji. To "Lyrics" czyli "Teksty".

Teksty, to proste i interaktywne doświadczenie, którym użytkownicy mogą dzielić się między sobą. Opcja jest dostępna zarówno dla użytkowników Free jak i Premium na całym świecie.

Spotify Teksty jest obecnie dostępne dla użytkowników na 28 rynkach, umożliwiając im śledzenie tekstu ich ulubionych utwór w czasie ich odtwarzania. Z nowej funkcji będą mogli skorzystać wszyscy fani muzyki korzystający ze Spotify na urządzeniach z systemem iOS i Android, komputerach oraz konsolach do gier i telewizorach. Nowa opcja jest dostępna dzięki nawiązaniu przez platformę współpracy z Musixmatch, dzięki czemu użytkownicy otrzymali dostęp do obszernej biblioteki utworów.

Spotify: Jak korzystać z funkcji TEKSTY?

W aplikacji mobilnej Spotify:

  1. Stuknij w "Teraz odtwarzane” na utworze
  2. Podczas słuchania, przesuń palcem w górę od dołu ekranu
  3. Zobaczysz tekst utworu, który jest przewijany w czasie rzeczywistym w trakcie odtwarzania utworu
  4. Aby udostępnić, po prostu dotknij przycisku "Udostępnij" na dole ekranu z tekstami piosenek, a następnie wybierz tekst, który chcesz udostępnić - i gdzie chcesz go udostępnić za pośrednictwem platform innych firm.

W aplikacji deskopowej Spotify:

  1. Na pasku „Teraz odtwarzane”, kliknij na ikonę mikrofonu podczas odtwarzania utworu.
  2. Voila! Zobaczysz tekst utworu, który przewija się w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania utworu.
258616127_626924128479935_8051335285428016801_n
fot.

W aplikacji SpotifyTV:

  1. Otwórz "Teraz odtwarzane” na utworze
  2. Przejdź do prawego rogu do “przycisku Tekst" i wybierz, czy chcesz włączyć tekst piosenki
  3. Po włączeniu, zobaczysz tekst piosenki na ekranie
  4. Dzięki dostępowi do tekstów światowych hitów, słuchacze będą teraz mogli nawiązać jeszcze głębszą więź z muzyką i artystami, których kochają - łącząc się z głębszym znaczeniem każdej piosenki poprzez moc słów.