Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Internetowi oszuści żerują na chorym Stanie Borysie. Pojawiają się fałszywe zbiórki!

13.02.2019 10:48

Stan Borys miał udar niedokrwienny i jest częściowo sparaliżowany. Uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy na chorego muzyka. Partnerka Stana Borysa ostrzega jednak przed internetowymi oszustami. Opublikowała w tej sprawie wpis na Facebooku.

Stan Borys oszuści żerują na chorym artyście. Fałszywe zbiórki w sieci fot. MARIUSZ KAPALA / GAZETA LUBUSKA / POLSKA PRESS / East News

Stan Borys przeszedł udar niedokrwienny i jest sparaliżowany. Znany polski muzyk zmaga się z paraliżem lewej części ciała, co uniemożliwia mu swobodne poruszanie się.

W związku z problemami zdrowotnymi Stana Borysa rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na pomoc choremu artyście. Fundacja LEX NOSTRA uruchomiła specjalny rachunek bankowy, na który każda chętna osoba może wpłacić dowolną kwotę i wspomóc Stana Borysa.

Zbiórka pieniędzy dla Stana Borysa. W internecie pojawiają się oszuści

Anna Maleady, partnerka 77-letniego muzyka, ostrzega jednak przed internetowymi oszustami, którzy mogą żerować na chorym artyście. Okazuje się, że w sieci pojawiają się podejrzane zbiórki pieniędzy nieprowadzone przez wspomnianą fundację.

Czy mamy do czynienia z oszustwem? Proszę uważajcie na zbiórki pieniędzy na pomoc Stanowi Borysowi. Tylko fundacja Lex Nostra ma do tego prawo, gdzie został zrealizowany specjalny rachunek bankowy o numerze 16 1090 1030 0000 0001 1855 1374. Proszę, bądźcie ostrożni. Dziękujemy” — napisała partnerka Stana Borysa.

Stan Borys fot. Facebook (Stan Borys)

Przypomnijmy, że Stan Borys w ciężkim stanie trafił do szpitala na początku lutego. Przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie. W związku z kłopotami zdrowotnymi wszystkie jego zaplanowane koncerty zostały odwołane.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK 

Oceń
Tagi