Zamknij

Stan Borys jest sparaliżowany. Miał udar niedokrwienny mózgu [NOWE FAKTY]

Redakcja
11.02.2019 10:58
Stan Borys jest sparaliżowany. Miał udar niedokrwienny mózgu
fot. MARIUSZ KAPALA / GAZETA LUBUSKA / POLSKA PRESS / East News

Stan Borys jest sparaliżowany. Jak informuje „Super Express”, artysta przeszedł udar niedokrwienny i ma paraliż lewej części ciała. Stan jego zdrowia na szczęście się poprawia. 77-letni muzyk został przewieziony ze szpitala do specjalistycznej kliniki rehabilitacyjnej zajmującej się pacjentami po udarze mózgu.

Stan Borys jest sparaliżowany. Miał udar niedokrwienny mózgu

Stan Borys przeszedł udar niedokrwienny i jest sparaliżowany — podaje „Super Express”. Słynny polski artysta zmaga się z paraliżem lewej części ciała. Przez kilka dni stan zdrowia muzyka był bardzo ciężki.

Po tygodniu spędzonym w szpitalu Stan Borys czuje się znaczniej lepiej, ale czeka go bardzo długa rehabilitacja. Jak dodaje „Super Express”, stan jego zdrowia poprawił się na tyle, że 77-letni artysta został wypisany z oddziału neurologicznego i trafił do kliniki specjalizującej się w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu. Stan Borys wciąż jest jednak bardzo osłabiony i nie jest w stanie chodzić. Pozostaje cały czas pod obserwacją medyczną.

 Lekarze stwierdzili, że to udar niedokrwienny, czyli najprościej mówiąc: niedotlenienie. Jego stan jest poważny. To nie jest byle co, ale można powiedzieć, że miał szczęście w nieszczęściu. Udar nie zrobił w organizmie Stana tak bardzo dużego spustoszenia. Ale nie ma co się oszukiwać. Są deficyty, które będą musiały być rehabilitowane. Będziemy walczyć — powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Maleady, partnerka Stana Borysa.

Tabloid dodaje, że Stan Borys dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Nie poddaje się, jest uparty i silny psychicznie.

Przypomnijmy, że artysta w ciężkim stanie trafił do szpitala ponad tydzień temu. Przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie. W związku z kłopotami zdrowotnymi wszystkie jego zaplanowane koncerty zostały odwołane.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.   

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/se.pl,gwiazdy.wp.pl/PK