Zamknij

Stan Borys nie może śpiewać. Nowe informacje o jego stanie zdrowia: „Mój głos jeszcze śpi”

Piotr Krajewski
26.07.2019 10:56
Stan Borys nie może śpiewać nowe informacje o stanie zdrowia muzyka
fot. East News

Stan Borys w lutym miał udar mózgu. Od wielu miesięcy artysta ciężko walczy o powrót do zdrowia i przechodzi intensywną rehabilitację. W najnowszej rozmowie z „Super Expressem” Stan Borys opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia i przyznał, że na ten moment nie jest w stanie śpiewać.

Stan Borys nie może śpiewać. Nowe informacje o jego stanie zdrowia

Stan Borys jest w trakcie intensywnej rehabilitacji, która ma pomóc mu wrócić do zdrowia po udarze niedokrwiennym. Jego stan poprawia się, ale muzyk wciąż zmaga się z wieloma problemami, o czym opowiedział „Super Expressowi”. Wyznał, że najgorszy okres jest już za nim. Choć Borys nie ma już większych kłopotów z mówieniem, na razie nie jest w stanie śpiewać.

Niestety, mój głos jeszcze śpi. Na szczęście nie straciłem mowy ani pamięci. Powtarzam wiersze i piosenki. Mam nadzieję i wiarę w to, że dojdę też do głosu śpiewanego. Żyję pozytywnymi myślami. Lekarze jeszcze nie chcą się wypowiadać w tym temacie — czytamy w rozmowie z „Super Expressem”.

Jego partnerka i menadżerka Anny Maleady zdradziła również „Onetowi”, że Stan Borys nie ma jeszcze na tyle siły, aby wydobyć z siebie silny głos.

Jego głos śpiewający potrzebuje jeszcze czasu oraz ćwiczeń z logopedą i foniatrą — mówi Maleady i dodaje: „Stan się nie poddaje mimo tego, że jest mu bardzo trudno psychicznie zaakceptować pewne zmiany, które go dotknęły po udarze”.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,se.pl/PK