Zamknij

Stan Borys: nowe fakty o stanie zdrowia muzyka. Dwa nowe wpisy na jego Facebooku

Redakcja
08.02.2019 10:28
Stan Borys: nowe fakty o stanie zdrowia muzyka. Dwa nowe wpisy na jego Facebooku
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Stan Borys przebywa w szpitalu, do którego trafił w ciężkim stanie kilka dni temu. Pojawiły się nowe fakty o stanie zdrowia znanego muzyka. Na jego oficjalnym profilu na Facebooku opublikowano także dwa nowe wpisy.

Stan Borys: nowe fakty o stanie zdrowia muzyka

Stan Borys jest w szpitalu, gdzie trafił w ciężkim stanie przed weekendem. Przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie i poprawę stanu zdrowia. Początkowo podejrzewano, że artysta przeszedł udar, ale najprawdopodobniej przyczyną kłopotów zdrowotnych było niedotlenienie mózgu.

Pojawiły się nowe informacje na temat stanu zdrowia Stana Borysa. Jak informuje Wirtualna Polska, artysta wciąż przechodzi dodatkowe badania i testy. W rozmowie z portalem jego partnerka potwierdziła, że sytuacja została opanowana przez lekarzy, ale wciąż istnieje duże zagrożenie życia.

Stan i ja jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, którą uzyskaliśmy od lekarzy i od przyjaciół oraz najbliższych. Przewidywany czas hospitalizacji Stana jest nieokreślony — powiedziała partnerka Stana Borysa w wywiadzie dla WP.

Stan Borys w szpitalu. Dwa nowe wpisy na jego Facebooku

Na profilu Stana Borysa na Facebooku pojawiły się dwa nowe wpisy. W pierwszym z nim artysta podziękował za wsparcie formalno-prawne i zachęcił do przekazania 1 proc. podatku na rzecz Fundacji LEX NOSTRA, która wsparła go w trudnych chwilach. Później 77-letni muzyk opublikował krótką wiadomość o treści „Życie jest kruche” i dodał do niej emotikonkę serca.

W związku z kłopotami zdrowotnymi Stana Borysa wszystkiego jego zaplanowane koncerty zostały odwołane.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/gwiazdy.wp.pl/PK