Zamknij

Stan Borys po udarze mózgu. Jest przełom w leczeniu 77-letniego muzyka

Piotr Krajewski
04.06.2019 13:36
Stan Borys po udarze mózgu jest przełom w leczeniu 77-letniego muzyka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Stan Borys przeszedł w lutym udar mózgu, który doprowadził do paraliżu lewej strony ciała. Od tamtej pory znany artysta walczy o powrót do pełnej sprawności. Pojawiły się właśnie nowe informacje na temat stanu zdrowia Stana Borysa. Wygląda na to, że 77-latek czuje się coraz lepiej.

Stan Borys po udarze. Nowe informacje o stanie zdrowia

Stan Borys miał udar niedokrwienny. Od kilku miesięcy artysta przechodzi intensywną rehabilitację, która ma pomóc mu w odzyskaniu sprawności. 77-latek stracił czucie w ręce, zmaga się z zaburzeniami pola widzenia i ma poważne problemy z chodzeniem.

Jego partnerka Anna Maleady zdecydowała się przekazać nowe informacje na temat stanu zdrowia Stana Borysa. Okazuje się, że muzyk czuje się coraz lepiej i powoli zaczyna chodzić. Jak informuje „Twoje imperium”, odzyskał władzę w nogach i robi duże postępy.

To naprawdę przełom, bo Stan już nie potrzebuje wózka inwalidzkiego. Jest w stanie przejść bez pomocy około pięćdziesięciu metrów. Ma zaburzenia pola widzenia, musi więc bardzo uważać, żeby się nie przewrócić — powiedziała Anna Maleady i przyznała, że rehabilitacja może potrwać jeszcze wiele miesięcy.

W rozmowie z „Super Expressem” partnerka Stana Borysa zdradziła też, że artysta nadal bardzo szybko się męczy. W najbliższych dniach lekarze przeprowadzą szczegółowe badania kardiologiczne, na podstawie których ocenią pracę serca.

W związku z obecnym stanem zdrowia Stan Borys zawiesił całkowicie karierę muzyczną i odwołał wszystkie zaplanowane koncerty.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.    

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/Super Express, Twoje Imperium, onet.pl/PK