Zamknij

Stan Borys po udarze mózgu. Są nowe informacje o stanie zdrowia muzyka

24.09.2020 13:05
Stan Borys
fot. VIPHOTO/East News

Stan Borys przeszedł udar mózgu na początku 2019 roku. Udar był na tyle rozległy, że słynny polski wokalista wciąż dochodzi do siebie. Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia Stana Borysa. Jak się dzisiaj czuje artysta?

Stan Borys doznał udaru mózgu w lutym 2019 roku. W jego wyniku doszło do paraliżu lewej części ciała, przez co muzyk miał bardzo poważne problemy z chodzeniem.

Obecnie artysta przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie poddaje się rehabilitacji. W jakim stanie jest dziś Stan Borys? W rozmowie z Super Expressem 79-latek ujawnił nowe informacje o stanie zdrowia.

Stan Borys po udarze mózgu. Nowe informacje o stanie zdrowia

Stan Borys wciąż dochodzi do siebie po udarze niedokrwiennym. Wokalista stara się wrócić do zdrowia pod okiem amerykańskich specjalistów, ale dalej zmaga się z problemami.

W najnowszym wywiadzie z Super Expressem artysta i jego partnerka Anna Maleady przyznali, że nadal pojawiają się u niego kłopoty z poruszaniem się, zwłaszcza na niestabilnym podłożu.

Od choroby człowiek na plaży uczy się chodzić po piasku i wchodzić do wód oceanu — mówi Borys, a jego ukochana dodaje: „Wszystko wiąże się z utrzymaniem równowagi na niestabilnym gruncie. Z drugiej strony jest to dobra rehabilitacja i dobrze, aby Stan chodził po piasku i przełamywał słabości, które wystąpiły po udarze”.

Poniżej możecie zobaczyć najnowsze zdjęcia Stana Borysa:

Stan Borys: najsłynniejsze piosenki artysty

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.

Do najsłynniejszych piosenek Stana Borysa należą utwory „Jaskółka uwięziona”, „Anna” czy „Spacer dziką plażą”.

RadioZET.pl/se.pl/PK