Zamknij

Stan Borys trafił do szpitala. Partnerka komentuje jego stan zdrowia [NOWE FAKTY]

Redakcja
06.02.2019 13:39
Stan Borys trafił do szpitala. Partnerka komentuje jego stan zdrowia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Stan Borys trafił w ciężkim stanie do szpitala. Podobno przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie. W najnowszym wywiadzie dla Wirtualnej Polski partnerka znanego muzyka skomentowała jego stan zdrowia i przedstawiła nowe fakty. Przyznała, że zdaniem Stana Borysa powodem jego poważnych problemów zdrowotnych jest trujący smog.

Stan Borys trafił w stanie ciężkim do szpitala, gdzie przez kilka dni lekarze ratowali jego życie. Wirtualna Polska poprosiła o rozmowę partnerkę artysty, która w związku z jego problemami zdrowotnymi natychmiast przyleciała z Nowego Jorku.

Stan Borys trafił do szpitala. Partnerka komentuje jego stan zdrowia

Ania Maleady opowiedziała na temat obecnego stanu zdrowia Stana Borysa. Przyznała, że najgorszy czas już minął, ale znanego artystę czeka teraz długi proces hospitalizacji. Okazuje się, iż lekarze nadal nie znają szczegółów. „Super Express” podaje, że specjaliści przeprowadzą kolejne badania. Podobno podejrzewają udar.

Jesteśmy dobrej myśli. Najgorsze chyba już minęło. Lekarze także uspokajają. Stan jest świadomy. Miał nieustępujące zawroty i bóle głowy. Bardzo na to narzekał — komentuje Maleady i dodaje: „Lekarze czuwają nad Stanem. Wymaga teraz stałej i dokładnej opieki. Najgorsze już za nami, ale ciągle nie wiadomo, co mu było”.

Partnerka Stana Borysa powiedziała także, że zdaniem artysty jego kłopoty ze zdrowiem są efektem fatalnego stanu powietrza w Polsce. W okresie zimowym wiele polskich regionów zmaga się z trującym smogiem.

Cały czas mówił, że to wina smogu, a tego w Warszawie nie brakuje. Nawet lekarze powiedzieli mi, że jest coraz więcej przypadków zawałów przez smog. Brak świeżego powietrza zatrważa. Zanieczyszczenie powietrza jest ogromne i niesie za sobą tragiczne skutki — dodaje kobieta.

Jak podaje Wirtualna Polska, Stan Borys miał wyruszyć w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W związku ze złym stanem zdrowia wszystkie koncerty zostały odwołane.

Dosłownie dzień przed jego wylotem zabrała go karetka. Na szczęście nie wsiadł do samolotu, bo to mogłoby skończyć się tragicznie — mówi Ania Maleady.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/gwiazdy.wp.pl,se.pl/PK