Zamknij

Stan Borys w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia znanego muzyka

Redakcja
07.02.2019 10:26
Stan Borys w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia znanego muzyka
fot. VIPHOTO/East News

Stan Borys w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie. Początkowo podejrzewano, że znany muzyk przeszedł udar. „Super Express” informuje jednak, iż doszło do niedotlenienia mózgu.

Stan Borys jest w szpitalu, do którego trafił w ciężkim stanie. Podobno przez kilka dni lekarze walczyli o jego życie. Jak poinformowała jego partnerka w środowej rozmowie z Wirtualną Polską, najgorszy czas już minął, ale muzyka czeka długa hospitalizacja. Jego wszystkie zaplanowane koncerty zostały odwołane.

Stan Borys ma niedotlenienie mózgu? Przebywa w szpitalu

Początkowo lekarze podejrzewali u 77-letniego artysty udar. „Super Express” informuje jednak, że przyczyną nagłego pogorszenia stanu zdrowia Stana Borysa było niedotlenienie mózgu, które mogły spowodować zaburzenia pracy układu nerwowego, układu krwionośnego lub układu oddechowego.

Jak dowiedział się dziennik, Stan Borys wciąż jest bardzo osłabiony, ale można z nim porozmawiać. Nie wstaje jednak ze szpitalnego łózka. Lekarze cały czas przeprowadzają kolejne szczegółowe badania.

Przy muzyku czuwa partnerka Ania Maleady. W związku z jego problemami zdrowotnymi kobieta natychmiast przyleciała z Nowego Jorku. Potwierdziła także w wywiadzie dla tabloidu, że jest w stałym kontakcie z amerykańskimi lekarzami.

W rozmowie z Wirtualną Polską Maleady powiedziała również, że zdaniem artysty jego kłopoty ze zdrowiem są efektem fatalnego stanu powietrza w Polsce. W okresie zimowym wiele polskich regionów zmaga się z trującym smogiem.

Cały czas mówił, że to wina smogu, a tego w Warszawie nie brakuje. Nawet lekarze powiedzieli mi, że jest coraz więcej przypadków zawałów przez smog. Brak świeżego powietrza zatrważa. Zanieczyszczenie powietrza jest ogromne i niesie za sobą tragiczne skutki — dodaje kobieta.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/se.pl,gwiazdy.wp.pl/PK