Zamknij

Stan Borys walczy o powrót do zdrowia. Jego partnerka zdradza nowe informacje

Piotr Krajewski
25.03.2019 13:13
Stan Borys walczy o powrót do zdrowia po udarze partnerka zdradza nowe informacje o jego stanie
fot. Pawel Wisniewski/East News

Stan Borys miał udar. Od niemal dwóch miesięcy znany artysta walczy o powrót do sprawności. Jego partnerka Anna Maleady udzieliła ostatnio wywiadu, w którym przekazała najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Stana Borysa.

Stan Borys trafił do szpitala na początku lutego z powodu udaru niedokrwiennego. Przez kilka dni stan zdrowia muzyka był bardzo ciężki, a lekarze walczyli o jego życie. Udar doprowadził do paraliżu lewej części ciała, przez co pojawiły się u artysty duże problemy z chodzeniem.

Stan Borys: nowe informacje o stanie zdrowia. Komentarz partnerki muzyka

Jego partnerka Anna Maleady udzieliła ostatnio wywiadu „Super Expressowi”, w którym zdradziła szczegóły na temat obecnego stanu zdrowia Stana Borysa. Poinformowała, że muzykowi udało się stanąć na nogi. Zaczął powoli spacerować, ale wciąż musi korzystać z pomocy chodzika i rehabilitantów.

 Jednego dnia jest lepiej, a drugiego gorzej. Lekarze uprzedzali nas, że to będzie huśtawka i tak właśnie jest — powiedziała Maleady.

Jak podaje „Super Express”, samopoczucie 77-letniego Stana Borysa nie jest jednak najlepsze. Podobno muzyk jest mocno podenerwowany z powodu problemów z nogą i okiem, które ma ograniczone pole widzenia.

Nie wszystko układa się po naszej myśli, ale wierzę, że będzie dobrze! Raz jeszcze dziękuję wszystkim przyjaciołom i lekarzom za wsparcie, które okazują nam od tylu tygodni. Razem ze Stanem dziękujemy, że z nami jesteście — dodała partnerka artysty.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.     

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/se.pl/PK