Stan Borys zawiesza karierę po udarze. Jego stan zdrowia się pogorszył

13.05.2019 10:50

Stan Borys nadal ma bardzo poważne problemy zdrowotne. Przypomnijmy, że znany polski artysta przeszedł udar niedokrwienny kilka miesięcy temu. Jak informuje „Fakt”, Stan Borys musi na ten moment całkowicie zawiesić karierę muzyczną.

Stan Borys zawiesza karierę po udarze jego stan zdrowia pogorszył się fot. VIPHOTO/East News

Stan Borys: zły stan zdrowia po udarze. Artysta zawiesza karierę

Stan Borys ma poważne problemy zdrowotne po udarze niedokrwiennym, który przeszedł w lutym tego roku. Okazuje się, że jego stan zdrowia pogorszył się i 77-letni muzyk musi wrócić do szpitala. Informację potwierdziła w rozmowie z „Faktem” partnerka artysty Anna Maleady.

Zaniepokoił nas fakt, że Stan bardzo szybko się męczy. Lekarze zdecydowali, że musi przejść skomplikowane badania kardiologiczne. Tak więc za kilka dni znów przewieziony zostanie do szpitala — powiedziała.

Przypomnijmy, że w przypadku Stana Borysa udar doprowadził do paraliżu lewej części ciała, przez co artysta miał bardzo duże problemy z chodzeniem. Udało mu się stanąć na nogi i był w stanie spacerować z pomocą chodzika. Teraz pojawiły się jednak kolejne kłopoty.

Pojawiły się także zaburzenia pola widzenia. Tak się na ogół dzieje po udarze, ale trzeba to dokładnie skontrolować. Tak więc z oddziału kardiologicznego Stan trafi bezpośrednio na okulistykę. Poważnie obawiamy się bowiem o jego wzrok — dodała Maleady.

W związku z obecnym stanem zdrowia Stan Borys zawiesza całkowicie karierę muzyczną i odwołuje wszystkie zaplanowane koncerty.

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.    

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi