Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Amerykański stan wykorzystuje teksty Taylor Swift, aby promować bezpieczną jazdę autem

04.10.2017 14:39

Premiera najnowszego singla Taylor Swift wywołała niemałą burzę. Mnóstwo artykułów, świetna sprzedaż i teledysk, który zachwycił internautów oraz pobił wiele rekordów. Amerykański stan Iowa postanowił wykorzystać popularność przeboju i użył fragmentu tekstu „Look What You Made Me Do” do promocji bezpiecznej jazdy. W jaki sposób?

Amerykański stan wykorzystuje teksty Taylor Swift, aby promować bezpieczną jazdę autem fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Mieszkańcy i kierowcy podróżujący autostradami przez środkowy stan USA mogą od teraz zauważyć na elektronicznych tablicach informacyjnych słynny, ale nieco zmieniony, fragment tekstu z najnowszego hitu Taylor Swift.  

„Dawna Taylor nie może podejść do telefonu. Kieruje” – taki napis widnieje na autostradach w Iowa, tuż obok informacji o przynajmniej 246 kierowcach, którzy zginęli tylko w tym roku na tamtejszych drogach.

Iowa ostrzega kierowców

Skąd taki pomysł? Departament transportu chce w ten sposób zwrócić uwagę kierowców na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą korzystanie z komórki w trakcie jazdy. Rozmowa przez telefon jest uważana za jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na drogach.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy stan Iowa inspiruje się popkulturą w celu zwrócenia uwagi kierowców na niebezpieczeństwo. W ciągu ostatnich dwóch lat władze wykorzystały popularność chociażby gry „Pokémon GO” czy filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

RadioZET.pl/bbc.co.uk/PK

Oceń