Zamknij

Amerykański stan wykorzystuje teksty Taylor Swift, aby promować bezpieczną jazdę autem

Redakcja
04.10.2017 14:39
Amerykański stan wykorzystuje teksty Taylor Swift, aby promować bezpieczną jazdę autem
fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Premiera najnowszego singla Taylor Swift wywołała niemałą burzę. Mnóstwo artykułów, świetna sprzedaż i teledysk, który zachwycił internautów oraz pobił wiele rekordów. Amerykański stan Iowa postanowił wykorzystać popularność przeboju i użył fragmentu tekstu „Look What You Made Me Do” do promocji bezpiecznej jazdy. W jaki sposób?

Mieszkańcy i kierowcy podróżujący autostradami przez środkowy stan USA mogą od teraz zauważyć na elektronicznych tablicach informacyjnych słynny, ale nieco zmieniony, fragment tekstu z najnowszego hitu Taylor Swift.  

„Dawna Taylor nie może podejść do telefonu. Kieruje” – taki napis widnieje na autostradach w Iowa, tuż obok informacji o przynajmniej 246 kierowcach, którzy zginęli tylko w tym roku na tamtejszych drogach.

Iowa ostrzega kierowców

Skąd taki pomysł? Departament transportu chce w ten sposób zwrócić uwagę kierowców na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą korzystanie z komórki w trakcie jazdy. Rozmowa przez telefon jest uważana za jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na drogach.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy stan Iowa inspiruje się popkulturą w celu zwrócenia uwagi kierowców na niebezpieczeństwo. W ciągu ostatnich dwóch lat władze wykorzystały popularność chociażby gry „Pokémon GO” czy filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

RadioZET.pl/bbc.co.uk/PK