Zamknij

Steve Priest nie żyje. Gwiazdor legendarnego zespołu Sweet zmarł w wieku 72 lat

05.06.2020 10:51
Steve Priest nie żyje gwiazdor legendarnego zespołu Sweet zmarł w wieku 72 lat
fot. Youtube

Steve Priest nie żyje. Znany basista, wokalista i współzałożyciel legendarnego zespołu glam rockowego Sweet zmarł w wieku 72 lat. Przyczyna śmierci muzyka nie została ujawniona.

Steve Priest nie żyje. Basista legendarnego zespołu Sweet zmarł w wieku 72 lat

Steve Priest nie żyje. Współzałożyciel Sweet, jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów glam rockowych, zmarł 4 czerwca. Przyczyna zgonu muzyka nie została jednak ujawniona. Miał 72 lata.

Śmierć dawnego kolegi z zespołu skomentował m.in. Andy Scott. Gitarzysta przyznał, że Priest był najlepszym basistą, z jakim miał okazję występować: „Od lata 1970 roku, gdy ruszyliśmy w naszą muzyczną odyseję, świat się przed nami otworzył i zaczął się roller coaster”.

Chris Trousdale nie żyje. Członek boysbandu Dream Street zmarł po zakażeniu koronawirusem

Steve Priest i zespół Sweet cieszyli się ogromną popularnością w latach siedemdziesiątych. To właśnie wtedy nagrali swoje największe glam rockowe przeboje, m.in. „Block Buster”, „Fox on the Run”, „Teenage Rampage”, „The Ballroom Blitz” czy „Hell Raiser”. W ciągu zaledwie kilku lat aż trzynaście hitów grupy znalazło się w najlepszej dwudziestce brytyjskiej listy przebojów.

RadioZET.pl/theguardian.com/PK