Zamknij

Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki. Artysta przerywa karierę

Piotr Krajewski
08.07.2019 10:23
Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki artysta przerywa karierę
fot. Invision/Invision/East News

Stevie Wonder przerywa karierę. Legendarny muzyk ma problemy ze zdrowiem i czeka go poważna operacja. W trakcie ostatniego koncertu w Londynie Stevie Wonder poinformował, że przejdzie przeszczep nerki.

Stevie Wonder jest chory. Przejdzie przeszczep nerki

Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki. 69-letni artysta poinformował, że jest zmuszony przerwać karierę z powodu poważnej operacji, która czeka go już we wrześniu. Legendarny wokalista przekazał niespodziewaną informację w trakcie koncertu w Londynie.

Będę miał operację. We wrześniu czeka mnie przeszczep nerki. Znalazłem już dawcę, wszystko jest w porządku. Chcę, żebyście wiedzieli, że pojawiłem się tu, aby przekazać Wam moją miłość i podziękować za waszą. Nie musicie słuchać żadnych plotek. Powiedziałem Wam, co się dzieje. Mam się dobrze. W porządku? — powiedział muzyk.

O problemach zdrowotnych Steviego Wondera mówiło się już od kilku tygodni. Przez niewydolność nerek amerykański artysta musiał być poddawany częstym dializom. Pomimo kłopotów ze zdrowiem nie przestał jednak koncertować, a w trasę zabierał ze sobą lekarzy. Teraz okazuje się, że problemy są na tyle poważne, iż Wonder musi pilnie przejść operację.

Stevie Wonder to jeden z najsłynniejszych artystów w dziejach muzyki. W ciągu swojej wieloletniej kariery wydał ponad 20 albumów i nagrał niezapomniane przeboje, m.in. „I Just Called to Say I Love You”, „Superstition” czy „Isn’t She Lovely”. Amerykanin został nagrodzony aż 25 nagrodami Grammy, co jest jednym z najlepszych wyników w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK