Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki. Artysta przerywa karierę

08.07.2019 10:23

Stevie Wonder przerywa karierę. Legendarny muzyk ma problemy ze zdrowiem i czeka go poważna operacja. W trakcie ostatniego koncertu w Londynie Stevie Wonder poinformował, że przejdzie przeszczep nerki.

Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki artysta przerywa karierę fot. Invision/Invision/East News

Stevie Wonder jest chory. Przejdzie przeszczep nerki

Stevie Wonder przejdzie przeszczep nerki. 69-letni artysta poinformował, że jest zmuszony przerwać karierę z powodu poważnej operacji, która czeka go już we wrześniu. Legendarny wokalista przekazał niespodziewaną informację w trakcie koncertu w Londynie.

Będę miał operację. We wrześniu czeka mnie przeszczep nerki. Znalazłem już dawcę, wszystko jest w porządku. Chcę, żebyście wiedzieli, że pojawiłem się tu, aby przekazać Wam moją miłość i podziękować za waszą. Nie musicie słuchać żadnych plotek. Powiedziałem Wam, co się dzieje. Mam się dobrze. W porządku? — powiedział muzyk.

O problemach zdrowotnych Steviego Wondera mówiło się już od kilku tygodni. Przez niewydolność nerek amerykański artysta musiał być poddawany częstym dializom. Pomimo kłopotów ze zdrowiem nie przestał jednak koncertować, a w trasę zabierał ze sobą lekarzy. Teraz okazuje się, że problemy są na tyle poważne, iż Wonder musi pilnie przejść operację.

Stevie Wonder to jeden z najsłynniejszych artystów w dziejach muzyki. W ciągu swojej wieloletniej kariery wydał ponad 20 albumów i nagrał niezapomniane przeboje, m.in. „I Just Called to Say I Love You”, „Superstition” czy „Isn’t She Lovely”. Amerykanin został nagrodzony aż 25 nagrodami Grammy, co jest jednym z najlepszych wyników w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń