Zamknij

Sting & Shaggy zagrają dwa koncerty w Polsce!

Redakcja
28.08.2018 13:46
Sting Shaggy
fot. mat. prasowe

Sting & Shaggy wystąpią w Polsce, gdzie będą promować swój wspólny album „44/876”. Jesienią słynny duet zagra w naszym kraju dwa koncerty: 17 listopada w Łodzi i 19 listopada w Gdańsku/Sopocie. Bilety trafią do ogólnej sprzedaży już 31 sierpnia.

Sting & Shappy w Polsce. Koncerty w Łodzi i Gdańsku

The Cherrytree Music Company i Live Nation ogłosiły, że po zakończeniu letniej trasy koncertowej po Europie i Ameryce Północnej, Sting & Shaggyzaprezentują swoje energetyczne i ekscytujące show w Europie Wschodniej w listopadzie br. Ich wspólny występ został okrzyknięty "jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku" a nawet "dwugodzinną muzyczną wielokulturowością". Trasa „44/876 Tour” scala kultowych artystów i łączy ich zespoły, dzięki czemu mamy okazję usłyszeć na żywo utwory z ich niedawno wydanego albumu 44/876 (A&M/Interscope Records) oraz hity takie jak: "Every Breath You Take", "Englishman In New York", "Message In A Bottle", "It Wasn’t Me", "Mr . Boombastic” i "Angel” w całkiem nowym wydaniu.

Sting i Shaggy zagrają dwa koncerty w Polsce. 17 listopada wystąpią w Atlas Arenie w Łodzi, a 19 listopada zagrają w Ergo Arenie na terenie Gdańska i Sopotu.

Bilety na koncerty Stinga i Shaggy'ego w Polsce będą dostępne w sprzedaży ogólnej od 31 sierpnia od godz. 10:00. Członkowie oficjalnego fanklubu Sting.com będą mieli możliwość zakupu biletów już od 29 sierpnia od godz. 10:00. Szczegółowe informacje na stronę www.sting.com/tour.

Sting i Shaggy początkowo połączyli siły, aby nagrać nowy utwór "Don't Make Me Wait" (który zadebiutował na 1. miejscu na liście cyfrowych utworów reggae na liście Billboard), jako hołd dla dźwięków pochodzących z Karaibów, które miały duży wpływ na nich obu. Przygoda ta zakończyła się nagraniem całego albumu pełnego radosnej i podnoszącej na duchu, melodyjnej muzyki. Z tytułem nawiązującym na telefoniczne numery kierunkowe (44 dla Wielkiej Brytanii, miejsce urodzenia Stinga i 876 dla Jamajki, ojczyzna Shaggy'ego), „44/876” oddaje głęboko zakorzenioną miłość duetu do Jamajki: z jednej strony miejsce urodzenia Shaggy'ego, z drugiej miejsce gdzie Sting napisał taki klasyk jako “Every Breath You Take”.


Wraz z kontynuowaniem eksploracji reggae i jego rytmów przez każdego z artystów osobno, piosenki takie jak “Don’t Make Me Wait”, “Morning is Coming” i “Gotta Get Back My Baby” ujawniają wspólne zamiłowanie Stinga i Shaggy'ego do tworzenia ponadczasowej muzyki, która jest ponadczasowa i spełnia oczekiwania słuchaczy.

25 maja, nakładem A&M/Interscope Records został wydany album „44/876”: The Remixes, zawierający zremiksowane utwory z ich albumu przez różnych artystów takich jak: Chris Baio z Vampire Weekend, brazylijski duet Tropkillaz, Cherry Cherry Boom Boom (Madonna, Lady Gaga) i zdobywca nagrody Grammy, producent Dave Audé i wielu innych.

Podczas trasy koncertowej „44/876 Tour” do Stinga i Shaggy'ego dołączą muzycy Stinga: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja) i Rufus Miller (gitara) oraz członkowie zespołu Shaggy’ego: Melissa Musique (wokalistka wspierająca), Gene Noble (chórki) i Kevon Webster (instrumenty klawiszowe).

Trasa jest produkowana przez RZO Entertainment i promowana przez Live Nation Global Touring.