Zamknij

Sting ma własną winnicę we Włoszech. Organizuje i gra tam koncerty [WIDEO]

Piotr Krajewski
08.08.2019 16:30
Sting ma własną winnicę we Włoszech organizuje i gra tam koncerty WIDEO
fot. Youtube screen

Sting to jedna z największych muzycznych legend. Okazuje się, że jego pasją nie jest tylko śpiewanie. Gwiazda zespołu The Police od wielu lat ma swoją własną winnicę, w której organizuje prywatne koncerty. Posiadłość Stinga znajduje się w pięknej Toskanii, a produkowane tam wina uważa się za jedne z lepszych we Włoszech.

Sting ma własną winnicę we Włoszech. Daje tam koncerty

Sting nie tylko śpiewa i koncertuje, ale także produkuje własne wino we Włoszech. W 1999 roku legendarny muzyk kupił wielką posiadłość Il Palagio w toskańskiej miejscowości Figline Valdarno, która znajduje się około 25 kilometrów od Florencji. Muzyk wyremontował całe miejsce i założył tam winnicę.

Pierwsze wino Stinga powstało w 2007 roku i szybko zachwyciło tysiące osób. Dziś produkowany w jego winnicy napój alkoholowy jest uważany za jeden z najlepszych trunków pochodzących z Włoch. Smak i jakość Sister Moon, bo tak nazywa się alkohol wokalisty, docenili m.in. redaktorzy magazynu „Wine Spector”, którzy umieścili go na liście 101 najlepszych włoskich win.

Okazuje się, że Sting chętnie dzieli się swoją toskańską posiadłością z innymi. Można wynająć tam jeden z wakacyjnych domków, zorganizować wesele lub wyprawić przyjęcie w pięknej okolicy. To jednak nie koniec.

Każdego roku w sierpniu Sting i jego żona organizują wyjątkowy festyn, w trakcie którego odbywa się m.in. degustacja wina, a artysta daje prywatne koncerty dla pracowników, przyjaciół i sąsiadów. Niejednokrotnie wokalista zaprasza do wspólnego występu inne muzyczne gwiazdy. W 2018 roku Sting zaśpiewał w swojej posiadłości razem z Zucchero, legendarnym włoskim piosenkarzem.

RadioZET.pl/PK