Zamknij

Sylvain Sylvain nie żyje. Gitarzysta New York Dolls miał 69 lat

15.01.2021 10:56
Sylvain Sylvain
fot. Instagram.com/wellie 1977

Sylvain Sylvain nie żyje. Gitarzysta New York Dolls miał 69 lat. Informację o śmierci muzyka potwierdziła jego żona Wendy Mizrahi. Artyście nie udało się wygrać z rakiem.

Sylvain Sylvain nie żyje. Gitarzysta New York Dolls miał 69 lat. Tragiczną informację przekazała żona artysty, Wendy Mizrahi.

"Jak większość z was wie, Sylvain walczył z rakiem przez ostatnie dwa i pół roku. Choć walczył z dzielnie, wczoraj choroba go zabrała. Choć smucimy się z powodu tej straty, wiemy, że w końcu nic go nie boli. Proszę, podkręcić jego muzykę, zapal świecę, pomódl się i wyślij tę piękną lalkę w drogę" - podkreśliła.

Zobacz też: Mark Keds nie żyje. Gwiazdor zespołu Senseless Things zmarł w wieku 50 lat

Sylvain Sylvain nie żyje. Gitarzysta New York Dolls zmarł w wieku 69 lat

Sylvain Sylvain o swojej chorobie poinformował w 2019 roku.

"Wiem, że pojawiają się spekulacje i plotki o tym, czemu nie promuję mojej książki 'There's No Bones in Ice Cream' i nie gram koncertów w mieście w waszym pobliżu. Na początek złe wieści: od roku walczę z rakiem. Teraz dobre wieści: czeka mnie operacja u dobrego doktora, który może zrobić cuda" - pisał muzyk.

Sylvain Mizrahi był współzałożycielem zespołu New York Dolls, powstałego w 1971 roku. Razem z wokalistą Davidem Johansenem byli członkami zespołu aż do jej rozpadu w 1977 roku. Grupa New York Dolls uchodzi za pierwszą punkową grupę rockową. Byli inspiracją dla m.in. The Damned czy Sex Pistols. Debiutancki album grupy z 1973 roku znalazł się na liście 500 największych albumów wszech czasów magazynu "Rolling Stone".

RadioZet.pl