Zamknij

"Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem. Mieszkańcy: "Znowu będą sikać pod blokiem"

02.12.2021 16:05
Jacek Kurski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

"Sylwester Marzeń" TVP wraca do Zakopanego. Ruszyła budowa sceny i przygotowania do wydarzenia. Część mieszkańców nie jest zadowolona z tej decyzji.

Sylwester Marzeń z Dwójką to duże muzyczne widowisko, które TVP organizuje już od 2004 roku. Od 2016 roku Telewizja Polska współpracowała z miastem Zakopane, jednak  ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 huczna zabawa zawitała do amfiteatru w Ostródzie.

Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem. Ruszyła budowa sceny

W październiku biuro reklamy Telewizji Polskiej ogłosiło, że impreza w 2021 roku wróci do Zakopanego. Informacji nie potwierdził jednak zakopiański magistrat. Wówczas tamtejsza szefowa wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej, Kinga Ripper podkreślała, że nie podpisano jeszcze żadnych oficjalnych umów. Kobieta jednocześnie zapewniła, że impreza jest korzystna dla miasta.

Innego zdania są niektórzy mieszkańcy. Jak donosi Gazeta.pl, Tygodnik Podhalański opublikował zdjęcie z budowy sceny pod Sylwestra Marzeń z Dwójką z jednoznacznym opisem.

Skoro nie jesteśmy już zimową i narciarską stolicą Polski będziemy stolicą disco polo - czytamy we wpisie.

Gazeta zacytowała również jedną z okolicznych mieszkanek, Magda nie wspomina poprzednich edycji imprezy zbyt dobrze.

Znowu będą sikać pod naszym blokiem.

Sylwester Marzeń w Zakopanem potwierdził zakopiański Ratusz. Jak wyjaśnia Anna Karpiel-Semberecka, zastępczyni naczelnika wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Zakopanem w rozmowie z portalem Wirtualne Media:

Zakopane ceni sobie współpracę z Telewizją Polską. "Sylwester Marzeń" za każdym razem był ogromną promocją naszego miasta nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, co przełożyło się na znaczący wzrost ruchu turystycznego.

RadioZET/Gazeta.pl/Wirtualne Media/Press