Zamknij

Sylwester Marzeń z Dwójką wróci do Zakopanego? TVP zapowiada huczną imprezę

20.10.2021 10:36
Zenek Martyniuk
fot. Pawel Wodzynski/East News

Sylwester Marzeń z Dwójką ma wrócić do Zakopanego. Taką informację podaje TVP, jednak miasto nie potwierdza tych informacji. Gdzie odbędzie się huczna impreza?

Sylwester Marzeń  z Dwójką to ogromne widowisko muzyczne organizowane przez Telewizję Polską od 2004 roku. Od 2016 roku TVP współpracowała z miastem Zakopane i to właśnie tam odbywały się kolejne edycje wydarzenia. Sytuacja zmieniła się rok temu.

"Sylwester Marzeń" ponownie w Zakopanem?

Rok 2020 TVP pożegnała w amfiteatrze w Ostródzie. Imprezę przeniesiono ze względu na pandemię COVID-19. Na wydarzeniu pojawił się Zenek Martyniuk, Cleo, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel czy Viki Gabor.

Chociaż TVP chwaliła się wysokimi wynikami oglądalności — zeszłorocznego Sylwestra w TVP2 obejrzało średnio 5,9 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement) - prezes telewizji nie ukrywał, że chciałby, aby wydarzenie wróciło do Zakopanego.

"Sywester Marzeń" 2021/2022. Gdzie odbędzie się huczna impreza?

Jak donosi portal Wirtualne Media, biuro Reklamy Telewizji Polskiej ogłosiło, że tak właśnie się stanie. TVP zapewnia:

Po raz kolejny tej niezwykłej nocy zabierzemy widzów i mieszkańców Zakopanego w szaloną podróż przez największe muzyczne przeboje.

Nieco inne zdanie na temat stuprocentowego powrotu "Sylwestra Marzeń" do Zakopanego ma szefowa wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej zakopiańskiego magistratu, Kinga Ripper. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl kobieta poinformowała, że żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły, a miasto nie podpisało umów z Telewizją Polską.

Nie podpisano umów z TVP. Koncert sylwestrowy to dla Zakopanego wspaniała promocja, a dla przedsiębiorców możliwość zarobku. Zależy nam na kontynuowaniu przedsięwzięcia i dalszej udanej współpracy z TVP, jednak sytuacja związana z pandemią nie pozwala na swobodne planowanie imprezy o tak dużym zasięgu.

RadioZET.pl/Wirtualne Media