Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Szansa na sukces” ma już 25 lat. Te gwiazdy zaczynały tam karierę!

15.11.2018 16:34

„Szansa na sukces” to jeden z najsłynniejszych programów muzycznych w historii polskiej telewizji. Od emisji pierwszego odcinka minęło właśnie 25 lat. Talent show, które prowadził Wojciech Mann, było początkiem kariery dla wielu popularnych dziś artystów. Sprawdźcie, jakie znane gwiazdy zaczynały w „Szansie na sukces”.

Szansa na Sukces fot. Youtube

25 lat „Szansy na sukces”. Gwiazdy muzyki, które zaczynały tam karierę

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska to najprawdopodobniej najsłynniejsza zwyciężczyni w historii „Szansy na sukces”. W 1994 roku zachwyciła polskich widzów swoim wykonaniem piosenki „Boskie Buenos (Buenos Aires)” z repertuaru Maanamu.

Kasia Cerekwicka

Kasia Cerekwicka miała tylko 17 lat, kiedy zrobiła furorę w „Szansie na sukces”. W trakcie programu zaśpiewała utwór „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” Ewy Bem. Niedługo później wygrała całą edycję.

Margaret

W 2009 roku Margaret wzięła udział w programie „Szansa na sukces”. Zaśpiewała wtedy wielki przebój Moniki Brodki zatytułowany „Znam Cię na pamięć”. Małgorzata Jamroży wygrała cały odcinek, a kilka miesięcy później wystąpiła w koncercie finałowym laureatów, który odbył się w warszawskiej Sali Kongresowej. 

Kasia Stankiewicz

Ta słynna wokalistka także zaczynała swoją karierę w „Szansie na sukces”. W programie pojawiła się mając jedynie 18 lat. Wygrała odcinek z piosenkami Varius Manx i niedługo później została wokalistką zespołu.

Ewa Farna

Ewa Farna miała zaledwie 12 lat, kiedy pojawiła się w jednym z odcinków „Szansy na sukces” i wygrała go. Po ogłoszeniu wyników zaśpiewała razem z Ryszardem Rynkowskim jego wielki hit „Za młodzi, za starzy”.

Joanna Kulig

Joanna Kulig to dziś jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Świetna rola w „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego sprawiła, że 36-latka zaczęła być rozpoznawalna także za granicą. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Joanna początkowo chciała związać swoją przyszłość przede wszystkim z muzyką. W 1998 roku wystąpiła w „Szansie na sukces”, gdzie zaśpiewała „Między ciszą a ciszą” Grzegorza Turnaua

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni występowała w zespole Łzy od 1996 roku. Musiało minąć jednak kilka lat, zanim piosenkarka stała się gwiazdą. Pomógł jej w tym niezwykle udany występ w „Szansie na Sukces” w 2000 roku. Zachwyciła widzów swoim coverem „Długość dźwięku samotności” z repertuaru Myslovitz.

Natalia Szroeder

Udział w „Szansie na sukces” okazał się także niezwykle udany dla popularnej dziś Natalii Szroeder. Jej przygoda z programem miała miejsce w 2011 roku. Została laureatką jednego z odcinków. Zaśpiewała w nim przebój „Cicha woda”.

Dominika Gawęda

W 2005 roku zespół Blue Cafe opuściła Tatiana Okupnik. Zaczęto więc szukać nowej wokalistki. Postanowiono wybrać ją podczas „Szansy na sukces”. Członków grupy zachwyciła Dominika Gawęda, która w trakcie odcinka zaśpiewała piosenkę „Walk Away” Christiny Aguilery.

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow została laureatką „Szansy na sukces” w 2009 roku. Zwycięstwo w programie pozwoliło jej wziąć udział w koncercie „Debiuty” na festiwalu w Opolu. Niedługo później nawiązała współpracę z Marylą Rodowicz, u której występowała w chórkach.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń