Sztuczna inteligencja stworzyła świąteczne piosenki!

17.12.2018 16:47

Najnowsze technologie opanowują świat. Coraz częściej mówi się, że niedługo komputery mogą opanować każdy z obszarów życia człowieka. Okazuje się, iż sztuczna inteligencja jest już w stanie tworzyć świąteczną muzykę, przy której miliony słuchaczy uwielbia spędzać grudniowe dni. Naukowcy nauczyli ją, jak robić bożonarodzeniowe melodie.

Sztuczna inteligencja stworzyła świąteczne piosenki! fot. shutterstock.com

Sztuczna inteligencja muzykiem? Okazuje się, że to możliwe. Naukowcy wykorzystali nowe technologie do stworzenia świątecznej muzyki.

Za pomocą różnych bożonarodzeniowych melodii postanowili wytrenować komputer do tego stopnia, aż oprogramowanie będzie w stanie stworzyć swoją autorską muzykę. Wykorzystali do tego system maszynowego uczenia się. Użyli sztucznych sieci neuronowych modelowanych na ludzkiej pamięci krótkotrwałej.

Sztuczna inteligencja otrzymała do przesłuchania około stu świątecznych melodii w formacie MIDI, który zawiera najważniejsze notatki oraz długość i głośność każdej nuty. Na tej podstawie komputer był w stanie nauczyć się typowo bożonarodzeniowych dźwięków i stworzyć własne.

Na jednej ze stron internetowych można przesłuchać pięciu świątecznych melodii, które stworzyła sztuczna inteligencja.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/hackaday.com/PK

Oceń