Zamknij

Kolejny znany polski zespół zawiesza działalność. T.Love kończą z koncertami

Redakcja
24.10.2017 12:59
Kolejny znany polski zespół zawiesza działalność. T.Love kończą z koncertami
fot. ons.pl

Wcześniej Hey, teraz T.Love. Legendarny polski zespół podjął ostateczną decyzję w sprawie swojej działalności. Muzycy robią sobie dłuższą przerwę od koncertowania. Lider formacji Muniek Staszczyk potwierdził tę informację w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

T.Love koncertuje już od ponad 35 lat. Muniek Staszczyk przyznał, że to właśnie on podjął decyzję o zawieszeniu działalności na czas nieokreślony. Zespół będzie występował tylko do końca tego roku.

- Zawiesić to nie oznacza rozwiązać – skomentował muzyk w studiu Dzień Dobry TVN i dodał: - Chcę przewietrzyć trochę czachę, zdystansować się od zjawiska, które nazywa się T.Love.

Staszczyk przyznał, że nie ma na razie zaplanowanej przyszłości. Nie wyklucza jednak solowego muzycznego projektu.

Wielka kariera T.Love

Początki grupy sięgają 1982 roku. To właśnie wtedy Muniek Staszczyk wraz z kolegami z częstochowskiego liceum założyli zespół Teenage Love Alternative, który działał pod taką nazwą do 1985 roku. Kolejne lata minęły pod znakiem rosnącej popularności grupy, wydawaniu kolejnych albumów i zmian w składzie. W trakcie wieloletniej kariery formacja stworzyła wiele niezapomnianych hitów takich jak „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Warszawa” czy „Ajrisz”.

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl/PK