Zamknij

TSA powraca w gwiazdorskim składzie. Na basie zagra muzyk Scorpions

24.08.2021 12:01
Marek Piekarczyk
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

TSA kończy w tym roku 40 lat. Muzycy powracają w gwiazdorskim składzie na jedyny solowy koncert z okazji jubileuszu. Gdzie i kiedy wystąpią?

TSA, czyli Tajne Stowarzyszenie Abstynentów to polska grupa zaliczana do rodzimych prekursorów heavy metalu. W 2018 roku Marek Piekarczyk, frontman formacji odszedł z zespołu. Grupa próbowała grać z nowym wokalistą, jednak wewnętrzne konflikty doprowadziły do kolejnego rozłamu w kapeli.

TSA powraca. Na basie zagra muzyk Scorpions

W 2021 roku muzycy świętowali swoje 40-lecie. Z tej okazji grupa pojawiła się na specjalnym koncercie w Jarocinie. Artyści zagrali dla publiczności szeroki repertuar pełen wielkich hitów sprzed lat.

Muzycy pojawili się na scenie w kultowym składzie: Marek Piekarczyk na wokalu, Andrzej Nowak na gitarze, Stefan Machel na gitarze, Paweł Mąciwoda znany również z grupy Scorpions na basie oraz Zbyszek Kraszewski na perkusji.

TSA na jedynym solowym koncercie z okazji 40-lecia

Artyści najwyraźniej tęsknili za wspólnym graniem, ponieważ mają zamiar zagrać jeszcze jeden jubileuszowy koncert. Będzie to jedyny występ muzyków w ramach "Dream team 40 Tour".

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 4 września w Arenie Gliwice. Jak czytamy w zapowiedzi koncertu:

W 2021 roku usłyszymy przekrój 40 lat historii TSA - od premierowego singla "Mass Media/wpadka” z 1981 roku, "Heavy Metal Świat” (1984), po "Proceder” z 2004. Muzycy powracają z potężnym brzmieniem, znanym z najbardziej spektakularnych koncertów, energetycznych utworów i najlepszych wspomnień.

Artyści zagrają również najnowsze, niepublikowane kompozycje. Bilety na wydarzenie w cenie 109 złotych można nabyć na stronie Eventim oraz przez aplikację Going.