Zamknij

TVP Muzyka nowym kanałem Telewizji Polskiej? Ma kosztować 20 milionów złotych rocznie

25.01.2021 12:58
Jacek Kurski
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Telewizja Polska planuje nowe kanały tematyczne. Wśród nich ma pojawić się m.in. TVP Muzyka, który będzie prezentował audycje o różnorodnych gatunkach muzycznych. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, program ma kosztować 20 milionów złotych rocznie.

Telewizja Polska chce rozwijać swoją ofertę programową. Już w marcu wystartuje zupełnie nowy kanał TVP Kobieta, który będzie prezentował tematykę lifestylowo-rozrywkową.

To jednak nie koniec. Portal Wirutalnemedia.pl podaje, że TVP ma w planach także m.in. uruchomienie kanału muzycznego. Stworzenie programu TVP Muzyka będzie podobno kosztować 20 milionów złotych rocznie.

Zobacz także: Andrzej Piaseczny zostanie wyrzucony z "The Voice Senior"? Jest oświadczenie TVP

TVP Muzyka nowym kanałem Telewizji Polskiej? Ma kosztować 20 milionów złotych rocznie

Telewizja Polska stworzy kanał TVP Muzyka? Wirtualnemedia.pl ujawniły plany nadawcy publicznego na najbliższe lata.

Portal przytoczył treść Karty Powinności Telewizji Polskiej na lata 2020-2024, w której znalazły się informacje o planach stworzenia kanału TVP Muzyka. Jak czytamy, „ma to być program o charakterze wyspecjalizowanym, muzyczno-rozrywkowym” z „audycjami o różnorodności gatunkowej, teledyskami, koncertami, filmami dokumentalnymi i fabularnymi, dotyczącymi sceny muzycznej, artystów czy kompozytorów”.

Okazuje się, że stworzenie kanału TVP Muzyka wiąże się z ogromnymi kosztami. Serwis Wirtualnemedia.pl informuje, że program ma kosztować rocznie 20 milionów złotych. Co więcej, Telewizja Polska myśli również o uruchomienie kanału edukacyjnego TVP Nauka, którego koszt to 40 milionów złotych rocznie.

Telewizja Polska uruchamia TVP Kobieta. Kiedy premiera kanału?

Kanał TVP Kobieta zostanie uruchomiony już 8 marca. Jak podają Wirtualnemedia.pl, będzie to program łączący w sobie tematykę lifestyle i rozrywkową. Ma być skierowany do kobiet w różnym wieku, niezależnie od stylu życia czy wykształcenia. Na antenie pojawia się m.in. programy kulinarne, familijne czy dotyczące zdrowia.

Koszt nadawania TVP Kobieta w 2021 roku ma wynieść 14,75 milionów złotych, a rok później już 17,72 milionów złotych.

Zobacz także: Jakimowicz popłakał się na wizji w TVP Info. "Nie zniszczycie mi życia"

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl