Zamknij

Taco Hemingway i nowa płyta "Jarmark" za darmo w sieci. O czym jest album?

28.08.2020 09:17
Taco Hemingway
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Taco Hemingway wydał nową płytę „Jarmark”. Premiera kolejnego albumu rapera odbyła się tydzień wcześniej niż zapowiadano. Znalazło się na nim dwanaście utworów, m.in. singiel „Polskie Tango” i duety z Arturem Rojkiem. O czym jest nowa płyta „Jarmark”? Taco Hemingway zdradził to w najnowszym wpisie.

Taco Hemingway powraca z nową płytą „Jarmark”. Długo wyczekiwany album promowała głośna piosenka „Polskie Tango, która została uznana za Spotify za największy hit tegorocznego lata.

Nowa płyta „Jarmark” to już piąty krążek w karierze popularnego rapera. Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, nowy album został udostępniony w internecie za darmo. Taco Hemingway potwierdził, że jego muzyka zawsze była, jest i będzie darmowa. O czym jest nowa płyta „Jarmark”?

Taco Hemingway wydał nową płytę. O czym jest „Jarmark”?

Taco Hemingway wydał nową płytę „Jarmark” tydzień wcześniej niż zapowiadał. Album niespodziewanie pojawił się w piątek, 28 sierpnia w serwisach streamingowych. Całe wydawnictwo jest dostępne także na YouTube.

Na krążku znalazło się dwanaście utworów i kilku gości. Taco Hemingway zaprosił do współpracy przy „Jarmarku” m.in. Artura Rojka i Kachę Kowalczyk z grupy Coals.

O czym jest nowa płyta „Jarmark”? Taco Hemingway zdecydował się opowiedzieć o tematyce albumu w swoim najnowszym wpisie w social mediach.

 Jarmark jest moją pierwszą płytą od „Trójkąta warszawskiego”, na której nie rapuję o swojej obecnej sytuacji; no, z wyjątkiem jednej jedynej linijki (pozdrawiam @golecuorkiestra). Znajdziecie tu trochę storytellingu (trylogia „Łańcuchów”, „Szczękościsk”, „1990s Utopia”), garść wspomnień dziecięcych i nastoletnich (ciąg trzech piosenek po drugim „Łańcuchu”), kilka domorosłych obserwacji społecznych („Influenza”, „Panie, to Wyście!”, „Polskie Tango”) — zdradził raper.

Taco Hemingway podziękował też wszystkim, którzy pomogli stworzyć mu „Jarmark”: „Jestem wam wdzięczny bardziej niż potrafię to ubrać w słowa. Bez was wszystkich jedyne co mógłbym robić to co najwyżej pisać teksty i nagrywać je na dyktafon, bo poza tym nie potrafię robić zupełnie nic”.

Taco Hemingway i „Europa”: kiedy premiera kolejnej nowej płyty?

Taco Hemingway nie zwalnia tempa. Już 4 września ukaże się kolejna nowa płyta rapera zatytułowana „Europa”. Pierwszą zapowiedzią albumu jest piosenka „Michael Essien Birthday Party”.

 „JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie — napisał kilka tygodni temu artysta.