Zamknij

Taco Hemingway krytykuje PiS i bije rekord odtworzeń na Spotify. "Polskie Tango" hitem

15.07.2020 12:38
Taco Hemingway
fot. Lukasz Klos/REPORTER/East News

Taco Hemingway pobił własny dzienny rekord odtworzeń na Spotify z nową piosenką „Polskie Tango”. Poprzedni najlepszy wynik ustanowił w 2019 roku z utworem „W piątki leżę w wannie” z Dawidem Podsiadło.

Taco Hemingway pobił własny rekord odtworzeń na Spotify z piosenką Polskie Tango

Taco Hemingway i jego „Polskie Tango” robią furorę w polskim internecie. Nowy singiel pobił dzienny rekord odtworzeń w serwisie Spotify, który raper ustanowił wcześniej ze swoją inną piosenką.

W miniony piątek, w zaledwie 12 godzin od premiery „Polskiego Tanga”, użytkownicy Spotify odsłuchali utwór Taco Hemingwaya aż 559 456 razy. Zaś w sobotę, podczas pierwszej pełnej doby w streamingu, „Polskie Tango” zanotowała aż 578 301 odtworzeń, co stanowi nowy dzienny rekord na platformie Spotify w Polsce.

Poprzedni rekord należał do utworu „W piątki leżę w wannie” Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadły. Piosenka została odtworzona w ciągu doby 406 963 razy.

Polskie Tango Taco Hemingwaya: o czym jest piosenka?

Taco Hemingway wydał nowy singiel „Polskie Tango” tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020, w której zmierzyli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W utworze nie zabrakło więc wielu odniesień do polityki, partii rządzącej i obecnej sytuacji w Polsce.

„Polskie Tango” to pierwszy singiel z nowej płyty Taco Hemingwaya „Jarmark”. Dokładna data premiery albumu nie została ujawniona, ale krążek na pewno ukaże się w trakcie lata 2020.

Taco Hemingway - POLSKIE TANGO: tekst piosenki z nowej płyty "JARMARK"

RadioZET.pl/mat.prasowe