Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Taco Hemingway niespodziewanie wydał nowy album. Możesz pobrać go za darmo

31.07.2017 10:18

Filip Szcześniak, bo tak naprawdę nazywa się Taco Hemingway, to jeden z największych fenomenów ostatnich lat na polskiej scenie muzycznej. Jego minialbum „Trójkąt warszawski”, o którym swego czasu mówili dosłownie wszyscy, zrobił ogromną furorę w sieci. Teraz raper prezentuje swoje kolejne dzieło. Posłuchajcie płyty „Szprycer”.

Taco Hemingway niespodziewanie wydał nowy album. Możesz pobrać go za darmo fot. mat. prasowe / Facebook (Taco Hemingway)

To nie pierwszy raz, kiedy Taco Hemingway prezentuje swoją nową muzykę bez jakiejkolwiek zapowiedzi. W sieci pojawiła się właśnie niespodziewanie płyta „Szprycer” z dziewięcioma nowymi utworami. Wydawnictwo promuje kompozycja „Nostalgia”, do której pojawił się już także oficjalny teledysk.

„Dziewięć piosenek o niczym i o wszystkim. Jeżeli pracowałeś nad tym projektem w jakiejkolwiek formie; wiedz, że jestem dumny. Jeżeli jesteś słuchaczem; wiedz, że jestem wdzięczny. Do usłyszenia” – napisał Hemingway na swoim Facebooku.

Nowy album można bezpłatnie pobrać na oficjalnej stronie artysty lub posłuchać w całości w serwisie Youtube. Sklepową premierę „Szprycer” zaplanowano na 25 sierpnia – uruchomiono już przedsprzedaż krążka.

Wielka popularność Taco

Minialbumy „Trójkąt warszawski” (2014) i „Umowa o dzieło” (2015) spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Krytycy muzyczni i słuchacze chwalili młodego rapera za niezwykle uniwersalną warstwę tekstową, z którą z łatwością utożsamia się młode pokolenie. Mimo że Taco Hemingway nawiązuje w wielu utworach głównie do Warszawy, jego tekstami zachwyca się cała Polska. Świadczy o tym chociażby wielka frekwencja w trakcie wyprzedanych koncertów. W listopadzie 2016 roku artysta wydał swój pierwszy długogrający album „Marmur”. Wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty.

W ciągu kilkuletniej już kariery raper zasłynął m.in. utworami „Następna Stacja”, „6 zer” czy „Deszcz na Betonie”.

RadioZET.pl/PK

Oceń