Zamknij

Taco Hemingway niespodziewanie wydał nowy album. Możesz pobrać go za darmo

Redakcja
31.07.2017 10:18
Taco Hemingway niespodziewanie wydał nowy album. Możesz pobrać go za darmo
fot. mat. prasowe / Facebook (Taco Hemingway)

Filip Szcześniak, bo tak naprawdę nazywa się Taco Hemingway, to jeden z największych fenomenów ostatnich lat na polskiej scenie muzycznej. Jego minialbum „Trójkąt warszawski”, o którym swego czasu mówili dosłownie wszyscy, zrobił ogromną furorę w sieci. Teraz raper prezentuje swoje kolejne dzieło. Posłuchajcie płyty „Szprycer”.

To nie pierwszy raz, kiedy Taco Hemingway prezentuje swoją nową muzykę bez jakiejkolwiek zapowiedzi. W sieci pojawiła się właśnie niespodziewanie płyta „Szprycer” z dziewięcioma nowymi utworami. Wydawnictwo promuje kompozycja „Nostalgia”, do której pojawił się już także oficjalny teledysk.

„Dziewięć piosenek o niczym i o wszystkim. Jeżeli pracowałeś nad tym projektem w jakiejkolwiek formie; wiedz, że jestem dumny. Jeżeli jesteś słuchaczem; wiedz, że jestem wdzięczny. Do usłyszenia” – napisał Hemingway na swoim Facebooku.

Nowy album można bezpłatnie pobrać na oficjalnej stronie artysty lub posłuchać w całości w serwisie Youtube. Sklepową premierę „Szprycer” zaplanowano na 25 sierpnia – uruchomiono już przedsprzedaż krążka.

Wielka popularność Taco

Minialbumy „Trójkąt warszawski” (2014) i „Umowa o dzieło” (2015) spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Krytycy muzyczni i słuchacze chwalili młodego rapera za niezwykle uniwersalną warstwę tekstową, z którą z łatwością utożsamia się młode pokolenie. Mimo że Taco Hemingway nawiązuje w wielu utworach głównie do Warszawy, jego tekstami zachwyca się cała Polska. Świadczy o tym chociażby wielka frekwencja w trakcie wyprzedanych koncertów. W listopadzie 2016 roku artysta wydał swój pierwszy długogrający album „Marmur”. Wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty.

W ciągu kilkuletniej już kariery raper zasłynął m.in. utworami „Następna Stacja”, „6 zer” czy „Deszcz na Betonie”.

RadioZET.pl/PK