Zamknij

Tak wyglądał ostatni koncert Chestera Benningtona z Linkin Park [WIDEO]

Redakcja
21.07.2017 12:40
Tak wyglądał ostatni koncert Chestera Benningtona z Linkin Park [WIDEO]
fot. Youtube (Sjuzanna Streiko)

Nagła śmierć lidera Linkin Park wstrząsnęła całym światem muzyki. Zespół wydał dopiero co kolejny album i był w trakcie światowej trasy koncertowej. 6 lipca kapela zagrała swój ostatni koncert w pełnym składzie. Zobaczcie nagrania z brytyjskiego Birmingham!

Siódmy studyjny krążek Linkin Park zatytułowany „One More Light” pojawił się w sklepach 19 maja 2017 roku. Od ponad dwóch miesięcy zespół promował go w ramach światowej trasy koncertowej. Grupa pojawiła się m.in. w Ameryce Południowej, a w czerwcu rozpoczęła koncertowanie po europejskich miastach. Muzycy odwiedzili także Polskę - 15 czerwca zagrali w Krakowie podczas Impact Festival 2017.

Linkin Park mieli kontynuować swoją trasę w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Ich kolejny występ był zaplanowany na 27 lipca w amerykańskim mieście Mansfield.

Zespół zagrał finalny koncert z Chesterem Benningtonem w angielskim Birmingham 6 lipca. Zobaczcie nagrania z ich ostatniego wspólnego występu.

12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć

Linkin Park to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych formacji XXI wieku. Zespół tworzył przede wszystkim muzykę rockową, ale łączył jednocześnie wiele różnych gatunków – od alternatywnego rocka, przez nu-metal, do elektroniki. Został nagrodzony dwiema prestiżowymi nagrodami Grammy. Dziś prezentujemy Wam 12 utworów ich autorstwa, których na pewno nie da się zapomnieć.

RadioZET.pl/PK