Zamknij

Warszawski taksówkarz, który rapuje. W tekstach opowiada o swojej pracy! [WIDEO]

Redakcja
20.11.2018 13:55
Kamil Niedużak NDZ
fot. Youtube (TAXA NDZta)

Oto Kamil Niedużak. Na co dzień jeździ taksówką po Warszawie. Prawdziwą pasją tego kierowcy jest jednak zupełnie co innego. Okazuje się, że od lat zajmuje się muzyką. Uwielbia rapować. W swoich tekstach stara się opowiadać o pracy taksówkarza.

Kamil Niedużak NDZ: warszawski raper taksówkarz

Kamil Niedużak to warszawski taksówkarz, który rapuje pod pseudonimem NDZ. Jak sam przyznaje, jego muzyczna przygoda trwa już od ponad 15 lat, a rap jest jego największą pasją. To muzyka jego pokolenia.

 Moja zajawka na rap wzięła się z lat dziewięćdziesiątych. Na początku zacząłem słuchać przede wszystkim Liroya. Później Wzgórze Ya-Pa 3. Następnie słuchało się „Skandalu” Molesty. Po prostu odnajdowałem się w tekstach artystów, którzy mieli podobne życie do mojego. Od początku wiedziałem, że chciałbym to robić — mówi Kamil Niedużak w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”.

Przyznał, że w tekstach chciał opowiadać o swoim niełatwym życiu. Wychowali go dziadkowie. Matka zmarła w młodym wieku, a ojciec miał problemy z alkoholem.

Dziś mężczyzna pracuje jako taksówkarz w Warszawie. Pasję do rapu postanowił wykorzystać, aby opowiadać z humorem i dystansem o codzienności kierowców taxi. Mówi o sobie, że jest taksówkarzem nowej generacji, który po prostu lubi ludzi, chętnie z nimi rozmawia oraz poznaje ich interesujące historie.

Zacząłem nawijać o pracy taksówkarza. O tym, co przeżywa i co robi. Stąd wziął się pomysł na moją trzecią płytę „Warszawski taksówkarz”. Zacząłem nawijać o tym, dlaczego ludzie nie lubią taksówkarzy. Jest straszna nagonka. Dlaczego? Bo sami taksówkarze na to pracują. Tak uważam. Są brudni, nie potrafią się odezwać, w samochodzie jest chlew, jarają szlugi, śmierdzi. Nie utożsamiam się z typowym taksówkarzem — dodaje w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”.

Kamil Niedużak publikuje swoją muzykę w serwisie YouTube. Można znaleźć tam wiele klipów rapera o pseudonimie NDZ.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl/PK