Warszawski taksówkarz, który rapuje. W tekstach opowiada o swojej pracy! [WIDEO]

20.11.2018 13:55

Oto Kamil Niedużak. Na co dzień jeździ taksówką po Warszawie. Prawdziwą pasją tego kierowcy jest jednak zupełnie co innego. Okazuje się, że od lat zajmuje się muzyką. Uwielbia rapować. W swoich tekstach stara się opowiadać o pracy taksówkarza.

Kamil Niedużak NDZ fot. Youtube (TAXA NDZta)

Kamil Niedużak NDZ: warszawski raper taksówkarz

Kamil Niedużak to warszawski taksówkarz, który rapuje pod pseudonimem NDZ. Jak sam przyznaje, jego muzyczna przygoda trwa już od ponad 15 lat, a rap jest jego największą pasją. To muzyka jego pokolenia.

 Moja zajawka na rap wzięła się z lat dziewięćdziesiątych. Na początku zacząłem słuchać przede wszystkim Liroya. Później Wzgórze Ya-Pa 3. Następnie słuchało się „Skandalu” Molesty. Po prostu odnajdowałem się w tekstach artystów, którzy mieli podobne życie do mojego. Od początku wiedziałem, że chciałbym to robić — mówi Kamil Niedużak w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”.

Przyznał, że w tekstach chciał opowiadać o swoim niełatwym życiu. Wychowali go dziadkowie. Matka zmarła w młodym wieku, a ojciec miał problemy z alkoholem.

Dziś mężczyzna pracuje jako taksówkarz w Warszawie. Pasję do rapu postanowił wykorzystać, aby opowiadać z humorem i dystansem o codzienności kierowców taxi. Mówi o sobie, że jest taksówkarzem nowej generacji, który po prostu lubi ludzi, chętnie z nimi rozmawia oraz poznaje ich interesujące historie.

Zacząłem nawijać o pracy taksówkarza. O tym, co przeżywa i co robi. Stąd wziął się pomysł na moją trzecią płytę „Warszawski taksówkarz”. Zacząłem nawijać o tym, dlaczego ludzie nie lubią taksówkarzy. Jest straszna nagonka. Dlaczego? Bo sami taksówkarze na to pracują. Tak uważam. Są brudni, nie potrafią się odezwać, w samochodzie jest chlew, jarają szlugi, śmierdzi. Nie utożsamiam się z typowym taksówkarzem — dodaje w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”.

Kamil Niedużak publikuje swoją muzykę w serwisie YouTube. Można znaleźć tam wiele klipów rapera o pseudonimie NDZ.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl/PK

Oceń