Zamknij

Tamas Mihaly nie żyje. Zmarł kolejny członek kultowego zespołu Omega

23.11.2020 14:28
Tamas Mihaly
fot. Youtube screen

Tamas Mihaly nie żyje. Był basistą słynnego węgierskiego zespołu Omega, który zasłynął z legendarnego przeboju „Dziewczyna o perłowych włosach”. Zaledwie trzy dni wcześniej zmarł założyciel grupy – Laszlo Benko.

Tamas Mihaly nie żyje. Węgierski muzyk i basista odszedł 21 listopada w wieku 73 lat. Był wieloletnim członkiem popularnego węgierskiego zespołu Omega. Artysta zmarł zaledwie kilka dni po śmierci Laszlo Benko, który założył grupę w 1962 roku.

Tamas Mihaly nie żyje. Zmarł kolejny członek kultowego zespołu Omega

O śmierci Tamasa Mihaly’ego poinformowano w miniony weekend na oficjalnej stronie zespołu Omega.

Tamas Mihaly był kluczową postacią w krajowej muzyce rockowej. Nieprzemijającą wartość ma nie tylko jego działalność w Omedze, ale także jego płyty solowe i muzyka sceniczna — czytamy na stronie zespołu.

Tamas Mihaly dołączył do Omegi w 1967 roku. Był jednym z najważniejszych członków zespołu. Po odejściu Gabora Pressera to on komponował większość piosenek węgierskiej grupy.

W 1983 roku wydał płytę, na której zaprezentował utwory Franciszka Liszta i Ryszarda Wagnera w opracowaniu na syntezator. W 2014 roku wydał książkę opisującą historię zespołu Omega.

Laszlo Benko nie żyje. Założyciel zespołu Omega zmarł w wieku 77 lat

Zaledwie trzy dni wcześniej zmarł Laszlo Benko, założyciel Omegi. Klawiszowiec i trębacz odszedł po długoletniej walce z rakiem wątroby.

Omega jest najpopularniejszym węgierskim zespołem rockowym wszech czasów. Muzycy sprzedali ponad 50 milionów płyt na całym świecie. Ich najsłynniejszym przebojem jest „Dziewczyna o perłowych włosach”. Piosenka cieszy się popularnością po dziś dzień.

RadioZET.pl/PAP/PK