Zamknij

Taylor Swift najlepiej zarabiającą gwiazdą na świecie. Ile zarobiła?

Piotr Krajewski
11.07.2019 12:30
Taylor Swift najlepiej zarabiającą gwiazdą na świecie ile zarobiła
fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Taylor Swift to jedna z największych gwiazd muzyki pop ostatnich lat. Jej płyty, teledyski i koncerty zawsze biją rekordy popularności. Nic więc dziwnego, iż 29-latka może pochwalić się wielką fortuną. Magazyn Forbes poinformował, że Taylor Swift jest obecnie najlepiej zarabiającą gwiazdą na świecie. Ile milionów dolarów zarobiła? Kwota szokuje.

Taylor Swift najlepiej zarabiającą gwiazdą na świecie. Ile zarobiła?

Taylor Swift jest najlepiej zarabiającą gwiazdą na świecie według magazynu „Forbes”. Bijająca od wielu lat rekordy popularności piosenkarka zostawiła konkurencję daleko w tyle. Przez ostatni rok Taylor Swift zarobiła aż 185 milionów dolarów. To o 131 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Co ciekawe, to już drugi raz, kiedy wokalistka znalazła się na 1. miejscu tego prestiżowego zestawienia. W 2016 roku zarobiła 170 milionów dolarów i trafiła na szczyt rankingu za sprawą tournée „The 1989 World Tour”.

>> Taylor Swift straciła prawa do swojej muzyki. Szokujący wpis piosenkarki

Tym razem Amerykanka zarobiła jeszcze więcej za trasę koncertową „Reputation Tour”, która została najbardziej dochodową w historii Stanów Zjednoczonych. Pewne jest, że zarobki Taylor Swift w 2019 roku jeszcze bardziej wzrosną, ponieważ już w sierpniu artysta wyda swoją nową płytę zatytułowaną „Lover”.

Na kolejnych miejscach w rankingu „Forbesa” znaleźli się Kylie Jenner (170 mln dolarów), Kanye West (150 mln dolarów) i Lionel Messi (127 mln dolarów).

Jak podaje „Forbes”, najlepiej zarabiającymi muzykami, oprócz Taylor Swift, okazali się m.in. Ed Sheeran (110 mln dolarów), The Eagles (100 mln dolarów), Elton John (84 mln dolarów), Jay-Z (81 mln dolarów), Beyoncé (81 mln dolarów) i Drake (75 mln dolarów).

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/etonline.com/PK