Zamknij

Taylor Swift lepsza od Whitney Houston. Pobiła jej rekord sprzed ponad 30 lat

29.09.2020 14:58
Taylor Swift
fot. Rex Features/East News

Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston sprzed ponad 30 lat. Wokalistka ze Stanów Zjednoczonych jest pierwszą kobietą w historii, której albumy spędziły łącznie 47 tygodni na 1. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. To zasługa nowej płyty „Folklore”, która bije rekordy popularności.

Taylor Swift wydała niedawno niespodziewanie nową płytę „Folklore”. Album łączący w sobie alternatywną muzykę z indie folkiem cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy i jest bardzo chwalony przez krytyków.

Dzięki świetnej sprzedaży płyty „Folklore” Taylor Swift pobiła właśnie wieloletni rekord, który należał do Whitney Houston.

Kanye West o VMA 2009. Zdradził, dlaczego przerwał przemowę Taylor Swift

Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston sprzed 33 lat. Czego dokonała?

Taylor Swift pisze historię. 30-letnia piosenkarka pobiła właśnie rekord Whitney Houston z 1987 roku.

Za sprawą sukcesu nowej płyty „Folklore” Swift jest pierwszą kobietą w historii, której albumy spędziły łącznie 47 tygodni na 1. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Jej najnowszy krążek znalazł się na szczycie zestawienia już po raz siódmy.

W swojej dotychczasowej karierze Taylor Swift wydała siedem płyt. Jedynie jej debiutancki album z 2006 roku nie dotarł na 1. miejsce amerykańskiej listy najlepiej sprzedających się wydawnictw.

Whitney Houston zdobyła cztery albumy numer jeden, które okupowały szczyt zestawienia Billboard 2020 przez 46 tygodni.

Hity Taylor Swift: najpopularniejsze piosenki

Taylor Swift ma na swoim koncie wiele znanych i lubianych hitów, które podbijały listy przebojów na całym świecie.

Do jej najpopularniejszych piosenek należą utwory „Shake It Off”, „Love Story”, „Blank Space”, „I Knew You Were Trouble”, „You Belong with Me”, „Look What You Made Me Do” czy „We Are Never Ever Getting Back Together”.

RadioZET.pl/billboard.com/PK