Taylor Swift z rekordem. Jej trasa koncertowa najbardziej dochodową w historii!

23.08.2018 12:30

Taylor Swift jest jedną z najchętniej oglądanych na żywo artystek w branży muzycznej. Jej koncerty są szalenie popularne i wyprzedają się w kilka sekund. Nic więc dziwnego, że 28-latka bije kolejne rekordy. Jej tournée „The Reputation Stadium Tour” zostało właśnie najbardziej dochodową kobiecą trasą w Stanach Zjednoczonych w historii.

Taylor Swift fot. Gustavo Caballero / South Beach Photo / REX/Shutterstock / EAST NEWS

Taylor Swift z rekordem. Jej trasa koncertowa najbardziej dochodową w historii

Taylor Swift to chodzący sukces. Od kilku lat artystka ma naprawdę świetną passę. Wielkie przeboje, miliony sprzedanych płyt i trasy koncertowe bijące rekordy popularności.

28-latka może dopisać do listy kolejne niebywałe osiągnięcie. Jej najnowsze, wciąż trwające tournée „The Reputation Stadium Tour” jest najbardziej dochodową kobiecą trasą koncertową na terenie USA w historii. Jak informuje „Billboard”,  amerykańskie występy przyniosły już Taylor Swift ponad 191 milionów dolarów. Za jeden koncert artystka otrzymuje aż 7 milionów dolarów.

Co ciekawe, Taylor Swift pobiła tym samym rekord należący do jej samej. Do tej porty to jej poprzednie tournée „1989 World Tour” z wynikiem ponad 181 milionów dolarów było najbardziej dochodową trasą w Stanach Zjednoczonych.

W ramach „The Reputation Stadium Tour” piosenkarka wystąpi jeszcze w Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Tournée promuje najnowszy album Taylor Swift wydany w listopadzie 2017 roku. Pochodzą z niego m.in. hity „Look What You Made Do”, „Ready for It?” i „Delicate”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń