Zamknij

Taylor Swift straciła prawa do swojej muzyki. Szokujący wpis piosenkarki

Piotr Krajewski
01.07.2019 10:24
Taylor Swift straciła prawa do swojej muzyka szokujący wpis piosenkarki
fot. Youtube (taylor swift)

Taylor Swift opublikowała emocjonalny wpis, w którym potwierdziła, że menadżer gwiazd Scooter Braun wykupił cały katalog z jej muzyką nagraną pod szyldem wytwórni Big Machine Records. Oznacza to, że piosenkarka nie ma praw do swojej twórczości. 29-latka nie kryje oburzenia całą sytuacją i przyznaje, że w przeszłości Braun niejednokrotnie próbował zaszkodzić jej karierze.

Taylor Swift straciła prawa do swojej muzyki

Taylor Swift straciła prawa do swojej muzyki nagranej pod szyldem wytwórni Big Machine Records, którą opuściła pod koniec 2018 roku. Cały katalog wytwórni został zakupiony za 300 milionów dolarów przez Scootera Brauna, menadżera m.in. Justina Biebera i Ariany Grande.

Piosenkarka opublikowała długi oraz emocjonalny wpis, w którym wyznała, że jest smutna i rozczarowana całą sytuacją. Przyznała, iż zakup jej muzyki przez 38-latka to najgorszy z możliwych scenariuszy w jej karierze, ponieważ Scooter Braun podobno niejednokrotnie próbował zaszkodzić wokalistce i poniżał ją w internecie. Wspomniała m.in. o aferach z Kim Kardashian oraz Kanye Westem, w które słynny menadżer chętnie się angażował.

Scooter pozbawił mnie teraz mojej własnej pracy, której nie miałam okazji odkupić. W gruncie rzeczy moja muzyczna spuścizna znajdzie się w rękach kogoś, kto próbował ją zdemontować. To najgorszy scenariusz. Tak się właśnie dzieje, kiedy podpisujesz kontrakt w wieku 15 lat z kimś, dla kogo termin „lojalność” jest jedynie umowny. I kiedy ten człowiek mówi: „muzyka ma wartość”, oznacza, że ta wartość jest zależna od mężczyzn, którzy nie uczestniczyli w jej tworzeniu — napisała piosenkarka.

Gwiazda przyznała, że właściciel wytwórni Scott Borchetta i Scooter Braun dokonali transakcji z pełną premedytacją. Jej zdaniem chcą zwyczajnie kontrolować kobietę, która nie chce mieć z nimi do czynienia.

W ramach kontraktu z Big Machine Records Taylor Swift wydała sześć studyjnych albumów, które rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jej najnowszy album zatytułowany „Lover”, promowany m.in. przez hitowy singiel „ME!”, zostanie wydany już pod szyldem nowej wytwórni Republic Records. Ukaże się już 23 sierpnia.

RadioZET.pl/pitchfork.com/PK