Zamknij

Taylor Swift wydała niespodziewanie nową płytę "Folklore". Fani: "To jej najlepszy album"

24.07.2020 09:33
Taylor Swift
fot. Instagram/Sipa USA/East News

Taylor Swift wydała niespodziewanie nową płytę „Folklore”, na której zaskakuje innym brzmieniem. Artystka stworzyła swój ósmy album podczas przymusowej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. „Folklore” Taylor Swift zbiera fenomenalne recenzje na całym świecie.

Taylor Swift to artystka, której każdy album wywołuje ogromne poruszenie w branży muzycznej. Tym bardziej, jeśli krążek zostaje wydany niespodziewanie.

Tak jest w przypadku „Folklore”. Taylor Swift wydała nową płytę z zaskoczenia, informując o niej zaledwie kilkanaście godzin przed premierą. Jej ósmy album ukazał się w piątek, 24 lipca.

Taylor Swift wydała nową płytę Folklore

Taylor Swift wydała nową płytę „Folklore” z szesnastoma premierowymi utworami. Album niespodzianka powstał w trakcie przymusowej kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa.

Wraz z nową płytą Taylor Swift postanowiła zaprezentował nowe brzmienie, kompletnie inne od ostatnich popowych przebojów piosenkarki. Krążek łączy w sobie alternatywną muzykę z indie folkiem. Przy tworzeniu „Folklore” artystka współpracowała z Aaronem Dessnerem z The National, Jackiem Antonoffem i Justinem Vernonem z Bon Iver.

„Folklore” to całkowicie nowy album z utworami, które powstały ze wszystkich moich zachcianek, marzeń, lęków i przemyśleń — napisała Taylor Swift i przyznała, że nie planowała tej płyty, a cały album został nagrany bardzo spontanicznie.

Nową płytę Taylor Swift „Folklore” promuje singiel „Cardigan”. Do internetu trafił oficjalny teledysk do piosenki.

W ciągu zaledwie kilku godzin od premiery album doczekał się już wielu bardzo pozytywnych recenzji z całego świata. Nie brakuje słów, że w trakcie przymusowej izolacji Taylor Swift udało się nagrać najlepszy album w całej swojej dotychczasowej karierze.

Fani wróżą artystce wiele słynnych nagród. Przypomnijmy, że Taylor Swift otrzymała aż dziesięć nagród Grammy, w tym dwie w prestiżowej kategorii "album roku". Jest jedyną artystką w historii, która dwukrotnie triumfowała w tej kategorii. Czy otrzyma kolejną nagrodę Grammy? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Taylor Swift przyznała się do zaburzeń odżywiania. Głodziła się dla idealnej sylwetki