Zamknij

Taylor Swift z najbardziej dochodową trasą w historii USA. Pobiła rekord The Rolling Stones

Redakcja
04.12.2018 16:05
Taylor Swift
fot. Invision/Invision/East News

Taylor Swift pobiła wielki rekord legendarnych The Rolling Stones. Jej ostatnia trasa koncertowa „Reputation Tour” zarobiła w Stanach Zjednoczonych ponad 266 milionów dolarów. To najbardziej dochodowe tournée w historii USA. Piosenkarka pokonała muzyków z Londynu o ponad 20 milionów dolarów.

Taylor Swift pobiła rekord The Rolling Stones

Taylor Swift z najbardziej dochodową trasą koncertową w historii USA — informuje magazyn „Billboard”. Amerykańskie koncerty w ramach „The Reputation Stadium Tour” przyniosły zysk w wysokości 266,1 milionów dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 2 miliony biletów.

Tak niesamowite wyniki pozwoliły Taylor Swift pokonać rekord należący do The Rolling Stones. Ich 70 koncertów podczas trasy koncertowej „A Bigger Bang Tour” (2005-2007) dały dochód w wysokości 245 milionów dolarów. 28-letniej piosenkarce wystarczyło zaledwie 38 występów, aby pobić ten wyczyn o ponad 20 milionów dolarów.

Magazyn „Billboard” informował już w sierpniu, że tournée artystki zostało najbardziej dochodową kobiecą trasą w Stanach Zjednoczonych w historii.

W ramach „The Reputation Stadium Tour” gwiazda wystąpiła również w Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Dała też 6 koncertów w Europie. Tournée, które zakończyło się w listopadzie 2018 roku, promowało najnowszy album Taylor Swift wydany w 2017 roku. Pochodzą z niego m.in. hity „Look What You Made Do”, „Ready for It?” i „Delicate”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK