Zamknij

Taylor Swift dokonała czegoś niemożliwego z płytą "Folklore". To pierwszy raz w historii

04.08.2020 11:56
Taylor Swift
fot. Youtube

Taylor Swift wydała niespodziewanie płytę „Folklore”. Zainteresowanie nowym albumem i singlem „Cardigan” okazało się tak ogromne, że Amerykanka pobiła rekordy. Taylor Swift jest pierwszym artystą w historii, który zadebiutował jednocześnie na szczycie list Billboard Hot 100 i Billboard 200.

Taylor Swift nie ma sobie równych w branży muzycznej. Jej nowy album „Folklore”, który ukazał się 24 lipca, zdominował listy przebojów na całym świecie i zdążył już pobić kilka rekordów.

„Folklore” to ósma płyta w dorobku Taylor Swift, ale pierwsza wydana tak niespodziewanie. Artystka poinformowała fanów o nowym albumie zaledwie kilkanaście godzin przed premierą.

Taylor Swift bije rekordy z nową płytą Folklore. Czego dokonała?

Taylor Swift ustanawia nowe rekordy za sprawą albumu „Folklore. Płyta i promujący ją singiel „Cardigan” znalazły na szczycie dwóch najważniejszych amerykańskich list przebojów. Oznacza to, że 30-latka jest pierwszym artystą w historii, który zadebiutował jednocześnie na 1. miejscu list Billboard Hot 100 i Billboard 200.

Wokalistka to także pierwsza kobieta w historii, której dwa utwory zadebiutowały w tym samym czasie w najlepszej piątce Billboard Hot 100. Mowa o piosenkach „Cardigan” (1. miejsce) i „The 1” (4. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazł się również kawałek „Exile” (6. miejsce).

To jednak nie koniec sukcesów Taylor Swift. Dzięki nowej płycie pobiła rekord Nicki Minaj i jest artystką z największą liczbą utworów notowanych na liście Billboard Hot 100. Trafiło tam łącznie jej 113 piosenek.

Przez wielu fanów płyta „Folklore” jest uznawana za najlepszy album w karierze Taylor Swift. Piosenkarka zaprezentowała na krążku nowe brzmienie, kompletnie inne od ostatnich jej popowych hitów. Nowa płyta łączy w sobie alternatywną muzykę z indie folkiem. 

RadioZET.pl/billboard.com