Zamknij

Taylor Swift nie dała szans „Despacito”! Luis Fonsi nie pobił rekordu sprzed ponad 20 lat

Redakcja
06.09.2017 14:32
Taylor Swift nie dała szans „Despacito”! Luis Fonsi nie pobił rekordu sprzed ponad 20 lat
fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO, LuisFonsiVEVO)

To już oficjalne. Najnowszy singiel amerykańskiej artystki „Look What You Made Me Do” zdetronizował tegoroczny hit lata. „Despacito”, które było na pierwszym miejscu od 16 tygodni, nie jest już na szczycie amerykańskiej listy Billboard. Luisowi Fonsiemu zabrakło tylko jednego tygodnia, żeby pobić słynny rekord Mariah Carey.

Ostatnie kilkanaście dni w muzyce należy do Taylor Swift. Jej nowy utwór „Look What You Made Me Do” jest nie do zatrzymania. Piosenka pobiła już kilka ważnych rekordów. W serwisie YouTube oficjalne wideo, którego premiera odbyła się 27 sierpnia, odtworzono blisko 40 milionów razy w trakcie zaledwie jednej doby – to absolutny rekord, który wcześniej należał do Adele. Jej klip do przeboju „Hello” z 2015 roku wyświetlono prawie 28 milionów razy w ciągu pierwszych 24 godzin. Teledysk Swift ma obecnie już ponad 230 milionów odtworzeń.

Władze Spotify poinformowały, że w pierwszym dniu nowy singiel Amerykanki odtworzono w ich serwisie streamingowym ponad 8 milionów razy. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny artysta.

„Despacito” zdetronizowane

Tak wielka popularność przełożyła się na sukces Swift na listach przebojów. Singiel „Look What You Made Me Do” to obecnie numer jeden m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii czy Kanadzie.

Świetna sprzedaż (ponad 350 tysięcy egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu) sprawiła, że utwór pokonał właśnie „Despacito” w Stanach Zjednoczonych. Wielki przebój Luisa Fonsiego i Daddy Yankee'ego rządził na liście amerykańskiego Billoardu nieprzerwanie od 16 tygodni. Portorykański hit wyrównał tym samym osiągnięcie Mariah Carey i jej kawałka „One Sweet Day” z lat dziewięćdziesiątych.

„Look What You Made Me Do” to już piąty numer jeden 27-latki w USA.

Promocyjny singiel „...Ready for It?”

W niedzielę Taylor Swift zaprezentowała drugi przedsmak jej kolejnego albumu. Kompozycja „...Ready for It?” nie jest jednak następnym singlem Amerykanki. Utwór radzi sobie świetnie na listach sprzedażowych sklepu iTunes – prowadzi m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie.

„Look What You Made Me Do” i „...Ready for It?” zapowiadają szóstą płytę artystki. Krążek „Reputation” pojawi się w sklepach już 10 listopada.

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych piosenek!

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych polskich piosenek!
Rozwiąż quiz

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych polskich piosenek!

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych polskich piosenek!

RadioZET.pl/billboard.com/PK