Zamknij

Tego jeszcze nie było! Sztuczna inteligencja stworzyła teledysk zespołu Muse [WIDEO]

Redakcja
11.07.2017 11:39
Tego jeszcze nie było! Sztuczna inteligencja stworzyła teledysk zespołu Muse [WIDEO]
fot. wikimedia.org / Warner Music Sweden /

Coraz częściej słyszy się głosy, że sztuczna inteligencja może przejąć kiedyś kontrolę nad ludźmi. Rozwój technologii jest obecnie tak szybki, że inteligentne roboty znajdują zastosowanie w kolejnych dziedzinach. Na taką współpracę postawiła grupa Muse, która wykorzystała sztuczną inteligencję do przygotowania swojego nowego klipu.

Brytyjski zespół nawiązał współpracę z agencją technologiczną Branger Briz. Firma użyła najnowszej sztucznej inteligencji do stworzenia lyric video do nowego singla Muse „Dig Down”, który zwiastuje ich ósmy już studyjny album.

W klipie wykorzystano ujęcia ze znanymi osobami, które pojawiały się w różnych programach telewizyjnych. Zanim powstało wideo, sztuczna inteligencja przejrzała materiały trwające setki godzin. Klipy zgrupowano razem i dopasowano wypowiedzi osób zgodnie z tekstem piosenki.

Co ciekawe, teledysk nie ma jednej wersji. Film będzie aktualizowany każdego dnia przez cały miesiąc. Tutaj możecie go zobaczyć.

Alternatywne Muse

Ogromna popularność tej angielskiej formacji trwa nieprzerwanie od wielu lat. Każdy ich kolejny album spotyka się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy i krytyków muzycznych. Grupa grająca alternatywnego rocka cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce. Muse odwiedzili nasz kraj już kilka razy.

W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery nagrali siedem albumów i stworzyli takie hity jak „Uprising”, „Madness” czy „Time Is Running Out”. Ich kolejna płyta, którą promuje wspomniane wyżej „Dig Down”, pojawi się w sklepach najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

RadioZET.pl/PK