Zamknij

Kultowy kawałek „Oprócz” Golden Life doczekał się teledysku po 24 latach [WIDEO]

Redakcja
28.09.2017 10:07
Kultowy kawałek „Oprócz” Golden Life doczekał się teledysku po 24 latach [WIDEO]
fot. Youtube (Agencja VIP)

Jak pokazuje zespół Golden Life, nigdy nie jest za późno na premierę teledysku. Utwór „Oprócz” Marka Jackowskiego, który w latach dziewięćdziesiątych nagrała grupa, został wielkim przebojem i zapisał się na stałe w historii polskiej muzyki. Dziś – 24 lat później – możemy w końcu podziwiać oficjalny klip.

Pierwotną wersję „Oprócz błękitnego nieba” z 1979 roku stworzył Marek Jackowski z zespołem Maanam. Kilkanaście lat później własne wykonanie zaprezentowali muzycy z Golden Life, które stało się wielkim przebojem lat dziewięćdziesiątych.

Zespół obchodzi w tym roku swoje 30-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w sklepach pojawiły się dwa wydawnictwa – nowa płyta „Siedem” i reedycja słynnego krążka „Efil Ned Log” z 1993 roku.

W ramach okrągłego jubileuszu grupa postanowiła także zaprezentować po 24 latach oficjalny teledysk do hitu „Oprócz”. Do udziału w wideoklipie, muzycy zaprosili przyjaciół i sympatyków zespołu, m. in. wokalistkę Anię MoMo Ołdak, dziennikarza radiowego Pawła Jawora, Miss Egzotica Divine Kitenge Martyńską, czołową polską perkusjonistkę Annę Patynek, tancerkę Suzie Pacałowską i wielu innych.

RadioZET.pl/PK