Zamknij

Taylor Swift z wężami jako zombie i w wannie z diamentami. Nowy klip podbija sieć! [WIDEO]

Redakcja
28.08.2017 10:12
Taylor Swift z wężami jako zombie i w wannie z diamentami. Nowy klip podbija sieć! [WIDEO]
fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Nowy singiel amerykańskiej artystki „Look What You Made Me Do” podbija obecnie internet. W trakcie niedzielnej gali Video Music Awards 2017 odbyła się premiera teledysku. Wideo to odpowiedź Taylor Swift na cały medialny szum wokół piosenkarki przez ostatnie kilka lat.

Utwór „Look What You Made Me Do”, w którym artystka atakuje swoich przeciwników i Kanye Westa, to pierwsza zapowiedź jej szóstego albumu. Płyta „Reputation” pojawi się w sklepach 10 listopada.

W trakcie niedzielnej gali Video Music Awards 2017 odbyła się wielka premiera teledysku do nowego singla. Mimo że artystka była nieobecna na rozdaniu nagród, o jej klipie mówią i piszą obecnie dosłownie wszyscy.

Teledysk prezentuje Swift w różnych, często niespodziewanych odsłonach. Amerykanka wyśmiewa i drwi z medialnych spekulacji na swój temat, które od wielu lat pojawiają się chociażby w internecie.

Widzimy artystkę ucharakteryzowaną m.in. na królową węży oraz zombie, trzymającą prestiżową nagrodę Grammy (Swift to 10-krotna laureatka) czy leżącą w wannie wśród diamentów i jednego dolara (nawiązanie do niedawnego procesu o molestowanie, który Amerykanka wygrała).

W klipie znalazły się też nawiązania do dawnej twórczości. Piosenkarka stoi na szczycie, na który próbują wspiąć się różne wcielenia Taylor Swift, dobrze znane z jej poprzednich teledysków. Przypomnijmy, że w piosence „Look What You Made Me Do” artystka śpiewa m.in. o tym, że jest dużo silniejsza, mądrzejsza oraz nie ufa już nikomu, a najbardziej szokującym momentem jest fragment: „Przykro mi, stara Taylor nie może podejść teraz do telefonu. Dlaczego? Bo nie żyje!”.

Mimo że od premiery teledysku minęło jedynie kilka godzin, obejrzano go już ponad 12 milionów razy w serwisie YouTube. Za reżyserię odpowiadają sama Swift i reżyser Joseph Kahn, który tworzył wideoklipy m.in. dla Britney Spears, Eminema, Katy Perry czy Lady Gagi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PK