Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Taylor Swift z wężami jako zombie i w wannie z diamentami. Nowy klip podbija sieć! [WIDEO]

28.08.2017 10:12

Nowy singiel amerykańskiej artystki „Look What You Made Me Do” podbija obecnie internet. W trakcie niedzielnej gali Video Music Awards 2017 odbyła się premiera teledysku. Wideo to odpowiedź Taylor Swift na cały medialny szum wokół piosenkarki przez ostatnie kilka lat.

Taylor Swift z wężami jako zombie i w wannie z diamentami. Nowy klip podbija sieć! [WIDEO] fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Utwór „Look What You Made Me Do”, w którym artystka atakuje swoich przeciwników i Kanye Westa, to pierwsza zapowiedź jej szóstego albumu. Płyta „Reputation” pojawi się w sklepach 10 listopada.

W trakcie niedzielnej gali Video Music Awards 2017 odbyła się wielka premiera teledysku do nowego singla. Mimo że artystka była nieobecna na rozdaniu nagród, o jej klipie mówią i piszą obecnie dosłownie wszyscy.

Teledysk prezentuje Swift w różnych, często niespodziewanych odsłonach. Amerykanka wyśmiewa i drwi z medialnych spekulacji na swój temat, które od wielu lat pojawiają się chociażby w internecie.

Widzimy artystkę ucharakteryzowaną m.in. na królową węży oraz zombie, trzymającą prestiżową nagrodę Grammy (Swift to 10-krotna laureatka) czy leżącą w wannie wśród diamentów i jednego dolara (nawiązanie do niedawnego procesu o molestowanie, który Amerykanka wygrała).

W klipie znalazły się też nawiązania do dawnej twórczości. Piosenkarka stoi na szczycie, na który próbują wspiąć się różne wcielenia Taylor Swift, dobrze znane z jej poprzednich teledysków. Przypomnijmy, że w piosence „Look What You Made Me Do” artystka śpiewa m.in. o tym, że jest dużo silniejsza, mądrzejsza oraz nie ufa już nikomu, a najbardziej szokującym momentem jest fragment: „Przykro mi, stara Taylor nie może podejść teraz do telefonu. Dlaczego? Bo nie żyje!”.

Mimo że od premiery teledysku minęło jedynie kilka godzin, obejrzano go już ponad 12 milionów razy w serwisie YouTube. Za reżyserię odpowiadają sama Swift i reżyser Joseph Kahn, który tworzył wideoklipy m.in. dla Britney Spears, Eminema, Katy Perry czy Lady Gagi.

RadioZET.pl/PK

Oceń